Podrábský vítěz v kata

Tradičně skvělá soutěž v karate pro mladé závodníky, Vánoční cena Mladé Boleslavi, hostila v letošním ročníku na 350 závodníků z 44 klubů tří států.
Ústecký Shotokan, svou druhou vlnou začínajících závodníků týmů „B“ a „C“ obsadil soutěž dvacítkou soutěžících. Ve velmi početně obsazených kategoriích se dočkal řady ceněných umístění. Mezi mladšími žáky, kde startovalo na 58 závodníků, si nejúspěšněji vedl mladý Petr Podrábský. Prošel bez potíží kolem pěti eliminací a stanul ve finále. Zde si na něho počkal stejně úspěšný Petr Klíma z pražského Karate Vision. I ten však podlehl a Petr Podrábský se stal oprávněným vítězem v kategorii 8. a 7. kyu. V jeho kategorii se také vedlo i klubovému kolegovi Davidu Bázlerovi, který skončil na bodovaném pátém místě, těsně před branami stupu do medailových duelů. Ve stejné kategorii si v početném soutěžním poli vybojoval sedmou příčku i jejich klubový kolega Vojtěch Tonár.
Mezi děvčaty se tentokráte, díky kvalitní tréninkové přípravě posledních dnů, vedlo Julii Poslední. Nehledě na své příjmení Julie bojovala úspěšně ve všech svých vyřazovacích duelech. Do finále jí nepustila až pozdější vítězka Blechová ze Sport relax Česká Lípa. Poslední si tak odvážela bronz mezi 25 děvčaty do 7. kyu. V těsném závěsu za ní skončila i Hana Endlerová, která měla premiéru na tak velké soutěži.
Posledním umístěním, které spadá do bodované oblasti, bylo sedmé místo Ondry Johanovského v kumite do 35 kg, kde startovalo 22 soutěžících.
„Umístění na tak silně obsazené soutěži bylo pro začínající závodníky velkým soustem, ale všichni dokázali bojovat“, okomentoval soutěž doprovázející kouč a trenér Vojtěch Jež.
Za zmínku stojí i výkon Milana Šuberta, který podal životní výkon a měl našlápnuto do finále. „Zde však litera soutěžního řádu předepisuje cvičení mistrovské kata, na kterou Milan ještě technicky nemá a není na její demonstraci připraven. Musí v tréninku zabrat, aby byl k ní připuštěn“, doplnil informace trenér Rajchert, který Šuberta připravuje.