Zlatí Endlerová, Mašek, Bandas a Kváčová

Poslední závody, před ostrým startem na Mistrovství České republiky mládeže, absolvovali ústečtí závodníci SKR Sport Unionu v Zákupech u České Lípy. Sportovní klub SPORT RELAX uspořádal tradiční Funakoshi Cup pro začínající mládež a pokročilé závodníky. Na 243 závodníků se utkalo v disciplínách kata, kata dvojic, kata týmech a reálných sebeobranách.
Zlaté medaile si vybojovali, po klubovém soustředění na M ČR připravení, nejen Andre Mašek, Dominik Bandas a Eliška Kváčová, ale například i začínající žákyně do 8 let Hana Endlerová.
Tato soutěž, která je koncipována i jako startovací pro začínající závodníky, dala pocítit medailového zisku i dalšími místy Shotokanistům z Ústí nad Labem. Druhá místa v kata vybojovali David Bázler, Valerie Novotná, Petr Podrábský, Lukáš Kubín, Elisabeth Hypiusová a Michael Novotný.
Bronzovými medaliemi se zaskvěli Karolína Nývltová, Klára Chvojková, Marek Nemejta, Lukáš Neumann, Monika Hurychová, team straších žáků (Kubín, Nemejta, Thieme), DUO mladších žáků a dvojice Halamová/Kváčová.
Celkově se pak klub umístil na třetím místě (4-6-8) za vítězným Sport Relaxem Česká Lípa a Děčín (14-14-17) a druhým SK Kesl ryu (7-2-6).
„Byla to velmi kvalitní prověrka před stratem na M ČR a finalizovala naši přípravu. Potěšili nás i výkony začínajících závodníků, jako Maška, Endlerové a Davida Bázlera“, ohodnotil návrat úspěšné výpravy šéftrenér Rajchert, který finišuje v organizátorské přípravě Mistrovství republiky.
Vrcholný šampionát dorostenců a juniorů startuje tuto sobotu v 9 hodin v ústeckém Sportcentru Sluneta na Klíši a pokračuje v neděli kategorií žactva. Vstupné je pro všechny zdarma.