Deset medailí v Bratislavě

Ze slovenské metropole se s velkým úspěchem vrátila výprava ústeckého karate. Na bratislavském mezinárodním turnaji RAPID CUP 09, který pořádala v nejnovější sportovní hale NTC legenda slovenského karate Ing. Ján Longa, startovali mezi 380 závodníky z 56 klubů Slovenska, Maďarska, Rakouska, Polska a dalších zemí. Medailově se karatisté Shotokan Klubu Rajchert Sport Union, který zde hájil i barvy Ústeckého kraje, umístili v celkovém hodnocení na třetím místě. Dokázali vybojovat deset medailí a zařadili se za vítězný SK karate Kachi ze Slovenska a druhý Dynamic z Maďarska.
Zlatou medaili v kata vybojoval, stále se lepšící vítěz EP z Plzně, Jakub Vavřička (mezi žáky do 11 let).
V kumite se pak, po plzeňské neúspěchu, naopak blýskl Vladislav Kis. Vystříhal se svých chyb a postupoval hladce eliminacemi sedmnáctičlenným startovním polem. Ve finále si poradil i s Forrem z Rapidu Bratislava. Zlatou medaili si odvezl i Petr Kouba, který však neměl ve své kategorii soupeře a tak bojoval o hmotnostní kategorii výš, kde se umístil na čtvrtém místě. V jeho kategorii mu však pohár patřil. Stříbrné medaile do zisku výpravy vybojoval nádhernými zápasy, kdy mu pomáhal raketový start do protitechnik, dorostenec Michal Oravíček. Poradil si se všemi svými soupeři až do finále. V něm stanul proti velmi silnému soupeři Kuděláskovi z KK Zvolen. Jen těsným výsledkem 4:5 byl připraven o prvenství.
„Výkonem Michala jsem byl nadšen, protože v zápase pracoval jako zkušený závodník a nechal se vést koučem. Pokud mu vydrží forma, těším se na jeho vystoupení na M ČR“, komentoval Oravíčka trenér Rajchert. Druhou stříbrnou medaili vybojoval v kumite mezi dorostenci do 57 kg Marek Lambora, když ve finále podlehl pouze vítězi Lieskovskému z Rapidu Bratislava.
Z bronzových umístění se radovali Ondřej Zahradník mezi juniory do 76 kg, Tomáš Růžička v dorostu do 63 kg, Klára Chvojková v kata dívek do 9 let, Petr Marschall v kata chlapců do 13 let a Dominik Bandas v kata dorostu.
Jistě stojí za zmínku i sada čtvrtých míst, vybojovaných na tomto silně obsazeném mezinárodním turnaji. V kata Petra Halamová (juniorky) a Jiří Michalec (dorost). V kumite pak Jakub Vavřička (žáci do 35 kg), Lukáš Kubín (žáci nad 40 kg) a Šárka Burýšková (dorost nad 50 kg).