Memoriál Miroslava Šianského v karate

218 závodníků - 21 klubů
11 ZLATÝCH -7 STŘÍBRNÝCH – 7 BRONZOVÝCH

První letošní podzimní závody, ve sportovním karate, přivítalo v ústeckém regionu město Louny.
Na 220, zejména mladých závodníků z 21 klubů České republiky, si to rozdalo v Městské sportovní hale na Memoriálu Miroslava Šianského. Dopolední program byl vyhrazen pro bojové sestavy kata a po vyhlášení vítězů startovalo kumite.
Na první příčce v úspěšnosti klubů se usadil ústecký Shotokan Klub Rajchert Sport Union s 11 zlatými, 7 stříbrnými a 7 bronzovými medailemi, následovaný českolipským Sport Relaxem (2/6/11) a dále třetí ústeckou Kamura ryu (2/4/2).
V kata si za SKR SU velmi dobře vedli, zejména v mladších žácích, Jakub Vavřička (startovní pole 29 závodníků) a také ve zvláštní kategorii mladších žáků 8.-7. kyu „zlatý“ Filip Nápravník (47 statujících). Mezi staršími žákyněmi excelovala prvním místem Eliška Kváčová a v dorostu Michael Novotný. Díky malé chybě v závěru cvičení sestavy se o prvenství mezi staršími žáky připravil Petr Marschall, který měl rovněž „našlápnuto“ na zlato.
Juniorka Petra Halamová startovala ve sloučené kategorii juniorek a seniorek, kde nalezla přemožitelku jen v jedné závodnici, kterou byla seniorka Zandtová z Prahy.
Soutěž kumite přinesla ústecké škole karate další zlaté medaile. Nejprve to byl, díky svému velmi dobrému a variabilnímu vedení zápasu, mladší žák Jakub Vavřička (mladší žáci do 35 kg) a dále Eliška Kváčová (st. žákyně do 50 kg), Roman Veis (dorost – 57 kg), Tomáš Růžička (dorost -63 kg), Michal Oravíček ( dorost -70 kg), Jan Jabůrek (junioři -70 kg) a Lucie Benešová ve spojené kategorii juniorek a žen OPEN!
Druhá místa v kata:
M. Vondrák, Petr Marschall, Karel Schingler, Petra Halamová
v kumite: Marek Lambora, Šárka Burýšková.
Bronzové medaile v kata:
Petr Podrábský, Štěpánka Puchernová, Klára Chvojková, Jiří Michalec
v kumite: Vladislav Kis a Zuzana Teufelová.
„Lounský memoriál byl pro mladší závodnickou garnituru našeho klubu startovacím momentem před kolotočem dalších, zejména mezinárodních závodů, které nás čekají. S výsledky jsme spokojeni, protože se splnily cíle, které jsme si stanovili“, komentoval memoriál tragicky zesnulého trenéra lounského karate šéftrenér Josef Rajchert.