12 titulů KRAJSKÝCH PŘEBORNÍKŮ 2009

V sobotu si ve Sportovní hale Policie na Severní Terase v Ústí nad Labem dali dostaveníčko karatisté Ústeckého a Libereckého kraje. Všechny věkové a hmotnostní kategorie si to rozdaly o tituly Krajských přeborníků s přímým postupem na M ČR. Organizátor ÚKSKe a pořádající SKR Sport Union se svého úkolu zhostili na výbornou.
V bojové atmosféře se utkalo celkem 175 závodníků a to zejména těch, kteří ještě neměli zajištěny postupy z ostatních republikových soutěží. Nejsilnější obsazení měly zejména žákovské a dorostenecké kategorie, kde závodníci přijali výzvu k soutěžení na základě kvalitního obsazení.
Mezi mladšími žáky v kata nastupovalo 46! závodníků. S přehledem tuto kategorii vyhrál Jakub Vavřička, z pořádajícího SKR Sport Unionu Ústí nad Labem, když za sebou nechal ve finále L. Pevného (Sport Relax Č. Lípa) a třetí Kroupu (Sport Relax) a Říhu (Slavia TU Liberec). Mezi mladšími žákyněmi se dařilo B. Znamenáčková (Sport Relax), která svým cvičením jasně přesvědčila rozhodčí, že je v této kategorii nejlepší. Druhé místo získala Rottenbornová (Kamura ryu Ústí n. L.). Z třetích pozic se pak radovaly Chvojková (SKR Sport Union Ústí n. L.) a Emingrová (SKM Bílina).
Ve starších žácích (24) kraloval dobře připravený Lukáš Vik (Slavia TU Liberec), který prošel eliminacemi a ani ve finále, v Kubešovi z KSK Chomutov a Jirkov, neměl přemožitele. Třetí místa obsadili Marschall (SKR Sport Union Lovosice) a Schafer (SKM Bílina). Starší žákyně v kata vybojovala Eliška Kváčová (SKR Sport Union Ústí n. L.), dorostence Š. Branda (KK Ústí n. L.), dorostenky Tereza Zlatohlávková (Sport Relax Č. Lípa). V juniorech a mužích kraloval bezkonkurenční Jaroslav Hodina z Karate Klubu Ústí n. L ., rovněž v juniorkách a ženách pak Petra Halamová ze Shotokan Klubu Rajchert Sport Union Ústí n. L. .
Disciplína kumite měla na 43 hmotnostních a věkových kategorií. I přes tuto skutečnost se pořadatelům podařilo soutěž na třech tatami přivést ke včasnému konci a soutěž ukončit v odpoledních hodinách.
Z výsledků kumite, kdy byly málo obsazeny kategorie dospělých a juniorů, potěšily zejména zápasy starších žáků a dorostenců.

Výsledkově:
První místa a tituly Krajských přeborníků:
Mladší žáci: - 30 kg D. Razák (Sport Relax Č. Lípa), -35 kg  P. Kalvoda (KK TJ Krupka), -41 kg M. Špecián (SKC Louny), +41 kg V. Bittner (Sport Relax Č. Lípa)
Mladší žákyně: -35 kg L. Rottterbornová (SK Kamura Ústí n. L.), +35 kg K. Mandíková (KK TJ Krupka)
Starší žáci:
F. Kopřiva (SK Kamura Ústí n. L.), -45 kg O. Tomko (SKC Louny), -52 kg R. Kubeš (KSK Chomutov a Jirkov), -60 kg O. Procházka (KC Podbořany), +60 kg K. Sýkora (SKC Louny)
Starší žákyně: -42 kg P. Klabanová (SK Kamura Ústí n. L.), +50 kg E. Žubretovská (SK Kamura Ústí n. L.)
Dorostenci: -52 kg V. Kis (SKR Sport Union Ústí n. L. ), -57 kg M. Lambora ( SKR Sport Union Ústí n. L.), -63 kg Š. Branda (KK Ústí n. L.), -70 kg M. Oravíček (SKR Sport Union Ústí n. L.), +70 kg R. Pařez (KK Tj Krupka)
Dorostenky: +54 kg Z. Teufelová (SKR Sport Union Ústí n. L.)
Junioři: -68 kg T. Růžička (SKR Sport Union Ústí n.L.), -76 kg L. Vilt (Glaverbel Teplice)
Muži:-75 L. Růdl (SKR Sport Union Lovosice), +84 kg  P. Švanda (SK kamura Ústí n. L.), BRH L. Krojidlo (KK Ústí n. L.) kategorie žen nebyly obsazeny, protože řada závodnic má již zajištěn postup na M ČR z mezinárodních závodů a zejména závodnice SKR Sport Union absentovaly pro reprezentaci ČR na MS v Miami na Floridě.
V konečném hodnocení úspěšnosti klubů byly vyhlášeny tři nejlepší celky dle zisku medailí. První místo obsadil pořadatelský Shotokan Klub Rajchert Sport Union Ústí nad Labem (12 zlatých medailí), druhý SK Kamura Ústí n. L. a na třetím místě se umístil další ústecký Karate Klub .
Všechny úspěšné závodníky čeká prosincové Mistrovství ČR opět v Ústí nad Labem a to ve Sportovní hale Sluneta na Klíši.