Chvojková má zlato

Mladí ústečtí shotokanisté, SKR SU, odstartovali letošní krajskou sezónu velmi úspěšně. Na regionálním poháru vybojovali celkem 21 medailí a obsadili všechna klíčová první místa. Umístění byla o to cennější, že se soutěžilo, zejména v disciplíně kulte, podle nových změn Pravidel WKF a na uvedeném turnaji se školilo na 30 republikových rozhodčích. Rozhodování bylo tedy velmi přísné.
Kata patřila jednoznačně pořádajícímu Shotokan Klubu Rajchert Sport Union. První místo obsadil, mezi 53! soutěžícími, mladšími žáky, Jakub Vařička, když prošel přes všechny soutěžící až do finále, kde porazil Černíka z Kamura ryu Ústí n. L. V mladších žákyních všechny svým výkonem překvapila Klára Chvojková, která zatím „vystrčila růžky“ jen na oblastních soutěžích. Ve finále devatenáctihlavého soutěžního pole porazila Rotterbornovou z druhé ústecké školy Kamura ryu. Stejně si vedl mezi staršími žáky i člen lovosického střediska SKR SU Michael Novotný mezi 17 soupeři. I jeho finále bylo proti Drugovi z Kamura ryu úspěšné a odvezl si zlato a body pro postup na M ČR. Další zlato si odnesl Dominik Bandas mezi dorostenci do 15 ti let. I on předvedl skvěle zacvičené sestavy hodné prvního místa.
Zlaté medaile sbíral pořadatelský klub i v disciplíně kumite.
Vítězi jednotlivých hmotnostních kategorií zápasu kumite se dále stali:

Marek Lambora (dorostenci -52 kg), David Kaňka (dorostenci -57 kg), Zuzana Teufelová (dorostenky +54 kg),Tomáš Růžička (junioři -61 kg), Lucie Benešová (juniorky +59 kg), Tomáš Pavlíček (muži OPEN) a Gabriela Zámečníková (ženy OPEN).
Druhá místa na Ústeckém regionálním poháru získali:
Petra Halamová (kata juniorky a ženy), Roman Veis (kumite dorost- 57 kg), Šárka Burýšková (kumite dorostenky + 54 kg), Tomáš Růžička (kumite junioři -68 kg), Věra Nguyenová (kumite žen OPEN).
Ziskem pěti bronzových medailí tak uzavřeli nejúspěšnější skóre mezi kluby na této soutěži pro SKR Sport Union:
v kata Karel Schingler, Eliška Kváčová a v kumite Ondřej Zahradník, Petr Rýpar a Luboš Růdl.
Další kolo Ústeckého regionálního poháru se bude konat v Ústí nad Labem 4. dubna. O pořadatelství se přihlásila ústecká škola Kamura ryu.