Puchernová novým talentem SKR SU

Tak jako každý rok i letos uspořádal ústecký Shotokan Klub Rajchert Sport Union tradiční Vánoční pohár talentů pro začínající závodníky v karate. Soutěž byla doplněna i o obratnostní disciplíny pro frekventanty náborů a sportující mládež.
Ve sportovní hale T Mobile na Stříbrníkách se utkalo o hodnotné ceny na 120 malých závodníků a bylo na co se dívat. Vzhledem k dobře uspořádané soutěži, kde nechybělo ozvučení a fanfárové vyhlašování výsledků, si nejen závodníci přišli na své. Rodinní příslušníci a fandové klubu poprvé viděli své ratolesti soutěžit. Nejmladším účastníkům soutěže bylo pět let a řádně si to užívali.
V první řadě šlo organizátorovi o to, přivést malé závodníky k soutěžení a předvést svým rodičům, co se za poslední dobu naučili nového a dále obdarovat ty nejúspěšnější cenami, jaké dostávají dospělí závodníci
V kategorii žáků do 7 let startovalo na 31 závodníků a pro zlatou medaili si cvičením 6 ti úspěšných kata nakonec přišel Michal Petrák (C tým SKR SU Kr. Březno) před druhým Davidem Starým, který podal životní výkon sledován početnou rodinou, včetně otce bývalého aktivního ústeckého závodníka v karate. Třetí místa v této kategorii obsadili J. Bouška a Š. Weniger. Ve vyšší kategorii chlapců, rovněž bez technického stupně karate STV, do 11 let bylo pořadí : 1.místo Patrik Tran (B tým SKR SU Kr. Březno) před Michalem Canincem a dále patřila třetí místa Z. Řádkovi a M. Havlíkovi (z 24 startujících).
Nejmladší kategorie děvčat bez STV patřila Clementině Budělovské (C tým Dobětice), která porazila ve finále Jirmu Bolkvadze a na třetích místech V. Novotnou a H. Skalickou.
Starší kategorii děvčat do 11 let vyhrála Josefína Kafková (C tým Dobětice) před S. Turečkovou a bronzovými A. Kovaříkovou a S. Vojtíškovou.
„Nejstarší“ kategorie děvčat do 13 let patřila zlatem V. Baldové (GB Teplice) před M. Hurychovou.
V bílých pásech chlapců do 9 let kraloval Jaromír Kerda, který jasně prošel eliminacemi a ve finále porazil nejen Filipa Nápravníka, ale vybojoval i první ocenění turnajové jedničky, pohár Talenta Vánočního poháru. Odvezl si jej do KC Podbořan. Třetí místa obsadili V. Rajchert a T. Ploc.
Ve starší kategorii bílých pásů do 12 let vystoupal pro zlatou medaili závodník Michal Višňovský (B tým SKR SU Kr. Březno) před Janem Le Duth a třetími J. Víškem a D. Šťastným.
Bílé pásy dívek do 9 let přinesly zlato pro N. Prosovou (B tým SKR SU Kr. Březno), stříbro pro B. Lacinovou a třetí místa pro lovosické závodnice Filípkovou a Procházkovou.
Ve starší kategorii do 12 let první příčku obsadila T. Michalová (GB Teplice) před K. Lacinovou a J. Poslední.
Žluté pásy: kategorie chlapci do 10 let David Tran (A tým SKR SU Kr. Březno), 2. O. Johanosvký a 3. D. Vorlický a A. Mašek.
Stejná kategorie dívek: 1. místo Štěpánka Puchernová (A tým SKR SU Kr.Březno), vyhlášená Top závodnicí turnaje za dívky s titulem talent Vánočního poháru před K. Chvojkovou a na třetích místech E. Hypiusovou a T. Koskubovou.
V chlapcích žlutých pásů do 12 let vybojoval zlato Roman Rulf (lovosické středisko SKR SU) před S. Prievitzerem a P. Thiemem.
V poslední kategorii, ve které soutěžili již „ostřílení“ borci se zelenými pásy, což je technický strop této soutěže, vyhrál Anton Orekhov (A tým SKR SU Kr. Březno ) před K. Schinglerem a dále J. Michalcem a M. Šubertem (všichni SKR SU Lovosice).
Soutěž nejen kvalitativně prověřila začínající závodníky z jejich tréninkové přípravy, ale zejména potěšila na těle i duši malé karatisty a to formou vánočních dárků pro všechny účastníky od zmrzlinových sponzorů.
„Byla radost vidět ty nejmenší závodníky, jak si soutěž užívali a také prarodiče, jak u soutěžení fandili nebo slzeli“, říká ředitel soutěže Josef Rajchert, který v letošním roce zažíval historicky největší úspěchy svých svěřenců na světových zápasištích.