SKALA ZLATÝ

„Tradiční Vánoční pohár v Mladé Boleslavi, který byl velmi silně obsazen i v letošním roce mezinárodní účastí, jsme výjimečně vynechali“, řekl na úvod rozhovoru šéftrenér ústeckých karatistů Josef Rajchert a pokračoval: „soustředíme se plně na start na M ČR v Hodoníně, kam máme nominováno v mládežnických kategoriích přes 20! závodníků“.
Nasadili jsme jen druhou vlnu našich začínajících závodníků a ty, kteří si potřebovali upevnit soutěžní psychiku.
“Vybojovali jsme jednu zlatou a tři bronzové medaile, což považujeme za úspěch mezi těmito závodníky“, hodnotila výkon závodníků vedoucí výpravy trenérka Marie Horváthová.
V mezinárodní konkurenci, kde startovali zejména velmi dobře připravení slovenští závodníci, bylo třetí místo Davida Trana /kata 55 mladších žáků/ a Jakuba Vavřičky /kata 61 starších žáků/ velmi dobrým umístěním a u Trana příjemným překvapením. Svůj bronz si také zasloužila mezi dorostenkami v kata Petra Halamová, která v poli 22 závodnic skončila pouze za Smolařovou z Ústí nad Labem a Žídkovou z Brna.
Vavřínem zlaté barvy svou hlavu ozdobil Vít Skala, který v kumite mladších žáků úspěšně bojoval až do finále. Mezi 12 závodníky porazil i svého posledního soupeře Tesaře z Ústí nad Orlicí a zaslouženě zvítězil. Právě on si potřeboval upevnit formu před nadcházejícím M ČR.
Nadcházející víkend ústeckých karatistů bude ve znamení čtyřfázové přípravy, kdy projdou jednou z posledních příprav na M ČR 2008. Nejen fyzické testy, aerobní vytrvalost, ale také taktika bude na programu dvoudenní přípravy. Týden před hodonínským mistrovstvím zakončí tak dvouměsíční přípravu na cestě za medailovými zisky.
Do bojů o tituly Mistrů ČR se z ústeckého Shotokan Klubu Rajchert Sport Union nominovali:
Dominik Bandas, Lucie Benešová, Šárka Burýšková, Petra Halamová, David Kaňka, Vladislav Kis, Pavel Kugler, Eliška Kváčová, Marek Lambora, Roman Luong, Žaneta Noskeová, Michael Novotný, Michal Oravíček, Anton Orekhov, Tomáš Růžička, Vít Skala, Zuzana Teufelová, Jakub Vavřička, Roman Veis, Petr Marschall, Ondřej Zahradník, Gabriela Zámečníková /z ostatních nominovaných - Helešic, Svoboda, Jež, Pavlíček a další, se stali během času senioři a tak z nominace vypadávají/.