Funakoshi Cup

V sobotu se konal již 18. Funakoshi Cup karate mládeže do 17 let v Zákupech u České Lipy. Zúčastnilo se ho přes 150 začínajících závodníků, zejména žákovských kategorií. Ústecké naděje ze Shotokan Klubu Rajchert Sport Union, vedené trenérem Vojtěchem Ježem, startovali v disciplínách kata a nevedli si špatně.
Podařilo se jim vybojovat jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Vzhledem k tomu, že šlo o závodníky, kteří startovali na podobném turnaji poprvé či podruhé, to byl velký úspěch.
Nejlépe si vedli Ondřej Hrdlička z lovosického střediska a Kristián Hnízdil z Dojo-Dobětice, kteří se spolu nakonec utkali o zlato ve finále žáků. Lépe zacvičil svou sestavu katu Ondřej Hrdlička a vybojoval tak pohár a první místo. Ondřej Johanovský z Do-Jo Dobětice se probojoval až do semifinále, kde nepostoupil, ale v opravných repasážích vybojoval třetí místo.
Třetí místo mezi staršími žáky obsadil také Jiří Michalec z lovosického střediska SKR SU.
Pochvalu si jistě také zaslouží i Matěj Škultéty, který se v nejobsazenější kategorii dostal až do semifinále, kde bohužel prohrál se zkušenějším závodníkem a v repasáži skončil na čtvrtém místě.
Hlavním cílem účasti na tomto turnaji bylo, aby ti nejmladší závodníci nabrali zkušenosti pro další soutěže.
Jejich dalším kláním jistě bude, domácím klubem SKR SU pořádaným, Vánoční turnaj nadějí 20.12. v ústecké sportovní hale T Mobile v Ústí nad Labem Doběticích. Síly si zde poměří i úplní začátečníci a frekventanti náborů karate kategorií od 6 let. Zahájení je v 10,00 hodin a vstup na tuto akce je pro všechny zdarma.

Ondřej Hrdlička z lovosického střediska SKR Sport Union na Funakoshi Cupu  jen zářil. Podařilo se mu vybojovat prvenství mezi mladšími žáky v disciplíně kata.