Vavřička talentem karate

Lovosická sportovní hala Chemik, zaslíbená házené, se tento víkend stala dostaveníčkem mladých karatistů.
Na 85 závodníků, kteří začínají svou závodní kariéru, bojovalo  na tradičním Májovém poháru nadějí v kata i kumite. Přestože účast byla díky krásnému letnímu počasí nižší než v uplynulých ročnících, bylo na co se dívat.
Závodníci bílých, žlutých a maximálně zelených pásů technické vyspělosti bojovali jako velcí závodníci. Největší souboje mezi sebou svedli závodníci nejpočetnějších výprav Sport Relaxu Česká Lípa, SKM Bíliny a pořádajícího ústeckého Shotokan Klub Rajchert Sport Union.
Mezi žáky kategorie 6-8 let se nejvíce prosadil a v kata zlato vybojoval Dan Pecháček z SKM Bílina, když ve finále porazil svou sestavou Ondřeje Hrdličku ze Sport Unionu. Oba se jako nejmladší dostali do nominace na zvláštní pohár  pro talenta turnaje.
Mezi chlapci do 10 let kraloval dobře připravený Jan Dienstl (Sport Union). Po návratu ze zahraničního pobytu nenechal nikoho na pochybách, že půjde po medaili. Za sebou nechal jen své oddílové kolegy, druhého L. Kubína a třetí O. Johanovského s M. Škultétym. I on byl v nominaci na TOP závodníka.
V žákyních do 10 let  upoutala svým vzhledem i výkonem v podobě zisku zlaté medaile roztomilá Kamila Emingerová. Druhé místo „nechala“ klubové kolegyni A. Piskáčkové a třetí místa Š. Puchernové (Sport Union Ústí n.L.) a T. Michalové (KC Podbořany). I ona se zařadila do Top nominace rozhodčích.
Ve starších žácích (8. kyu) už byly výkony velmi vyrovnané a závodníci předvedli výkony pro krajské bodování. Jiří Michalec ze Sport Unionu porazil nejen své spolucvičence z klubu Bohuslava a Dvořáka, ale vyřadil ve finále i Emingera z SKM Bíliny.

Z dalších výsledků:
kategorie dívek kata do 14 let 1. Grabovská (Sport Union), kategorie 7. kyu  chlapci do 10 let David Šerák (Sport Relax) 3. místa Orekhov a Neumann (Sport Union), žákyně do 10 let 1. Znamenáčková (Sport Relax) 3. E. Hypiusová (Sport Union), žáci do 14 let Daniel Janata (Sport Relax), 3. Karel Schindler (Sport Union).
Kalegorie  6. kyu, 1. Jakub Vavřička (Sport Union) 3. Petr Marschall (Sport Union). V žákyních 6. kyu byla bezkonkurenčně nejlepší opět závodnice SKM Bílina, Alexandra Kupková, která aspirovala na pohár Top závodnice. V kata družstev zvítězil, mezi žáky tým Sport Relax a mezi děvčaty SKM Bílina „A“.
Další disciplínou hezkého sobotního odpoledne bylo kumite. Celkem se zápasilo ve třech kategoriích. Jakub Vavřička (Sport Union) zvítězil  mezi žáky do 35 kg a nechal za sebou další tři závodníky z KABU Praha.
Do 55 kg se zaskvěl zlatou medailí Bedřich Skýva z SKM Bílina, který ve finálovém duelu porazil V. Pražana (Sport Relax). Nikola Taroková, která byla úspěšná i v kata (3. místo), si hladce poradila ve finále s M. Šimkovou (SMK Bílina).
Na základě rozhodnutí panelu rozhodčích byl na závěr vyhlášen  Top závodník v kata, kategorie dívek i chlapců a nejúspěšnější závodník MP nadějí.
V kata dívek byla přítomným starostou města Lovosic Janem Kulhánkem dekorována za své výkony Alexandra Kupková z SKM Bílina. Mezi chlapci pak, za technickou dovednost, Lukáš Neumann ze Sport Unionu  Ústí nad Labem. Největší pohár naděje v karate převzal z rukou ředitele soutěže Josefa Rajcherta Jakub Vavřička (Sport Union Ústí n. L.) již ověnčený zlatými medailemi v kata u kumite.