SPORT UNION má deset Přeborníků, 25 medailí!

Sobotní Krajský přebor v karate ÚKSKe zaznamenal nejen skvělé výsledky ústeckých závodníků ve všech kategoriích, ale byl poctěn i návštěvou hejtmana Ústeckého kraje Ing. Jiřího Šulce, který soutěž zaštiťoval.
Pět závodníků žákovských kategorií bylo za své vynikající výsledky oceněno křišťálovým pohárem hejtmana. Sebastiana Bytyqi (Kamura ryu Ústí nad Labem), Dominik Bandas (Shotokan Klub Rajchert Sport Union Ústí nad Labem), Diana Králová (Karate Club Žatec) a Marek Kroupa (Sport Relax Děčín) byli dekorováni za kategorii kata samotným hejtmanem a pátý pohár předal nejlepší žákyni v disciplíně kumite Janet Štréblové (Karate Club Žatec) v zastoupení ředitel soutěže Josef Rajchert.
Slavnostní nástup a ceremoniál byl ještě umocněn oceněním, kterého se dostalo úspěšným reprezentantům ČR, závodníkům Ústeckého kraje na III. Světových hrách bojových umění v Thajsku.
Závodníci Karel Hung, Tomáš Pavlíček, Lucie Zbořilová a Vojtěch Jež (SKR Sport Union Ústí n. L.) převzali z rukou hejtmana Ing. Jiřího Šulce sportovní vybavení v řádu několika desítek tisíc.
Samotná soutěž dala vyniknout zejména ústeckým závodníkům, kde si na paty šlapali zejména svěřenci ústecké Kamury a Sport Unionu. Sport Union byl však v nevýhodě, protože Top závodníci kategorie juniorů a seniorů „zůstali“ doma nebo reprezentovali ústecké vysoké učení na Akademickém mistrovství v Brně.
“Senioři odpočívali po náročném zahraničním vystoupení na ME v Banja Luce a nic je netlačilo bít se o nominaci. Z národních a mezinárodních soutěží jí mají všichni, někteří několikrát“, komentoval jejich neúčast trenér kumite Nechyba.
„Kdybychom postavili celou garnituru závodníků, jistě bychom neměli ve výsledcích konkurenci“, podpořil svého trenéra vedoucí klubu Rajchert a dodal: „takhle jsme se umístili na druhém místě se ztrátou několika bodů na vítěznou Kamurou, která nám výsledkově v mládeži zatím uniká“.
Ve výčtu pozic si však ústecký Shotokan vedl velmi úspěšně.

Z výsledků:
1.místa: Dominik Bandas kata starší žáci, Petr Halamová kata dorostenek, Roman Luong kata juniorů, Roman Luong kata seniorů, Vít Skala kumite ml. ž. -41 kg, Dominik Bandas kumite -39 kg, Marek Lambora kumite -45 kg, Eliška Kváčová kumite -42 kg, Roman Luong kumite junioři -61 kg, Karel Hung kumite – 67 kg,
2. místa: J. Vavřička kata ml. ž., M. Lambora kata st. žáci, E. Kváčová kata st. ž., Š. Burýšková kata dorostenky, J. Jaroš kata muži, M. Oravíček kata dorost, Š. Burýšková kumite +54 kg.
3. místa: E. Hypiusová kata ml. ž., M. Novotný kata st. žáci, V. Kis kata dorost, J. Vavřička kumite -30 kg, V. Kis a D. Kaňka kumite -52 kg dorost a P. Halamová kumite -54 kg.
Po tomto medailovém umístění dostanou závodníci několik dnů závodního volna, protože je čekají zkoušky na další technické stupně a poté zájezd na tradiční Světový pohár mládeže ve švédském Eslov.

Dominik Bandas

Roman Luong, nejúspěšnější závodník lovosického střediska karate Shotokan Klubu Rajchert Sport Union.
Zvítězil na Krajském přeboru mládeže a dospělých ve třech kategoriích. Získal nominace na M ČR v kata juniorů, kata mužů a vybojoval i zlatou medaili v kumite juniorů do 61 kg.