M ČR Shikon Budokai

Jako medailové žně by se dalo nazvat vystoupení ústeckých karatistů Shotokan Klubu Rajchert Sport Union na Mistrovství ČR Shikon Budokai v Jablonci nad Nisou. “S medailemi jsem díky poctivé přípravě svých závodníků počítal, ale tolik...“ svěřil se hned v úvodu zprávy šéftrenér Josef Rajchert.
Na soutěž vyjelo na dvoudenní klání, kvůli kterému museli odřeknout i exhibiční vystoupení na dnech České policie, na dvacet borců.
V kata se připravovali na silnou konkurenci a na výsledku to bylo znát. Eliška Kváčová potvrdila úlohu favoritky na této soutěži a vezla si za vítězství v osmičlenném finále nad Žubretovskou domů pohár. Byla natolik úspěšná, že ke svému zlatu a titulu v kata přidala i zlato v kumite nad 35 kg.
V kata se dále prvním místem a titulem Mistra ČR může nově pyšnit i Jakub Vavřička. Starší žák Dominik Bandas opět prošel startovním polem až do finále, kde narazil na Koubu z Kamura ryu. S ním prohrál o dvě desetiny bodu (starý systém hodnocení) a obsadil druhé místo.
Druhá místa si také vybojovali Jakub Jaroš, Roman Luong a Vít Skala  (který si spravil chuť v kumite nad 35 kg, kde jasně zvítězil), Jakub Bancíř, Petra Halamová a disciplínu kata uzavřel třetím místem nový úspěšný závodník Petr Marschall.
Po katách přišlo na řadu kumite a úspěch ústeckého celku se značně znásobil.
Tomáš Pavlíček zdolal ve finále Melíka z Jablonce, Roman Veis svého sopupeře Svátka, rovněž z Jablonce n.N., Lucie Benešová finálově překonala Královou z Mladé Boleslavi a Lucie Zbořilová si poradila s Matějkovou z Liberce. Všem náleží nový titul Mistra ČR v kumite.
Poslední finále, které proběhlo na tatami, patřilo duelu Vojtěcha Ježe a Rudolfa Helešice ( nově startujícího mezi muži). Za stavu vyrovnání 3:3 nakonec v prodloužení tohoto velmi dramatického a pohledného zápasu zvítězil zkušenější Jež. Nutno podotknout, že všichni seniorští závodníci startovali bez ohledu na své současné studijní povinnosti.Většina z nich finišuje ve zkouškovém období na vysokých školách a před maturitami. Je to něco více než jen „koníček dospělých“.
Druhá místa, která byla také velmi ceněným a bodovaným ziskem pro nominaci na nadcházející Mistrovství Evropy Banja Luka v Srbsku, obsadila řada závodníků. Marek Lambora do 50 kg, Šárka Burýšková nad 50 kg, Pavel Kugler do 78 kg a zmíněný Rudolf Helešic nad 78 kg. Do výčtu bronzových medailí se zapsali David Kaňka nad 50 kg, Ondřej Zahradník do 78 kg, Karel Hung do 68 kg , Petra Halamová do 55 kg, Jakub Vavřička do 35 kg a také Roman Luong do 68 kg.
„Úspěch to byl náramný, teď už jen čekáme na konečný verdikt vedoucího reprezentace koho z tak početného pole medailistů vybere pro mezinárodní start. Do Bangkoku jsme byli nasazeni ve čtyřech a přivezli jsme pět medailí (2-2-1). Předpokládám, že pojede alespoň pětice našich závodníků na ME a další pětice mladých na MS v říjnu do Slovinska“, poznamenal s nadějí kouč závodníků kumite Petr Nechyba.

Jakub Jaroš vybojoval v kata  mezi muži stříbrnou medaili a to i přes své studijní zaneprázdnění. Porazit jej dokázal jen favorizovaný Lukáš Janda z SC Flair Praha.

Lucie Zbořilová ve finále kumite žen do 55 kg poráží i Terezu Matějkovou z Liberce. Po úspěchu na III. OH ABU v Thajsku si tak připisuje další titul do sbírky.