SEDM ZLATÝCH NA VC ÚSTÍ, OSMNÁCT CELKEM

Květnová mezinárodní Velká cena karate v Ústí nad Labem přinesla závodníkům domácího klubu Shotokan Klub Rajchert Sport Union na osmnáct medailí. Turnaj, koncipovaný jako mezinárodní postupová soutěž na M ČR, hostil na 430 závodníků z Německa, Polska, Slovenska a řady českých klubů. Zejména německý Sei Wa Kai Sachsen byl velmi dobře připraven a silně obsazoval medailově téměř každou kategorii. Odvezl si tak zaslouženě i pohár pro nejúspěšnější výpravu.
Z ústeckých závodníků SKR si celkem sedm vystoupalo pro zlaté medaile na stupně vítězů: 1. v kata ml. žáků Jakub Vavřička, mezi staršími žáky Dominik Bandas, mezi dorostenkami Petra Halamová, tým starších žáků kata ve složení Bandas-Kis-Veis a dále byli úspěšní v kumite Eliška Kváčová (st. ž. -42kg), Rudolf Helešic (junioři +76kg) a kumite tým juniorek (Benešová, Burýšková, Zámečníková).
Cenná byla i druhá místa, započítávaná do postupového klíče na M ČR. Své body si vybojovali 2. Petra Halamová kumite dorostenek -54kg, Vojtěch Jež kumite mužů -80kg a tým mužů ve složení Jež, Pavlíček, Hung.
Tentokráte, díky silné mezinárodní účasti, měla vysokou „bonitu“ i místa třetí. Zde se umístili v kumite do 30 kg ml. žák Jakub Vavřička, do 45 kg st. žák Marek Lambora, mezi dorostenci do 52 kg David Kaňka, v juniorech do 61 kg Roman Luong, mezi juniory do 76 kg Pavel Kugler a v kategorii bez rozdílu hmotnosti junior Rudolf Helešic. Poslední v zisku bronzových medailí uzavíral soutěž Tomáš Pavlíček dvěma „kusy“ v kategorii BRH a do 80 kg.
„Na turnaj jsme byli připraveni už z předcházející soutěže a daří se nám držet formu“, řekl kouč výpravy Nechyba „finiš letošní sezóny nás ale čeká jak pořadatelsky tak i soutěžně na Krajském přeboru všech kategorií 14. června ve sportovní hale Policie v Ústí. Tam si musí vybojovat postup závodníci, kteří jej ještě nemají. Budeme pak na republice všichni“ poznamenal závěrem.
Své si řekl k soutěži jako jeden z rozhodčích i Josef Rajchert: „Turnaj to byl velice náročný, protože jsme začínali v devět ráno a poslední zápasy jsme dorozhodovali až po půl jedenácté večer. Každý pochopí, jaký to pro nás byl maratón, když nebyl nikdo na střídání“! Nicméně potěšila účast tolika závodníků na soutěžích karate v našem městě. Dostáváme se na absolutní špičku v zájmu klubů a závodníků.