MEDAILÍ 23, zlato - 7x

"První medaile Ústeckého regionálního poháru jsou doma", zahájil komentář k právě proběhlé soutěži v karate všech věkových kategorií v Ústí nad Labem šéftrenér ústeckého Shotokanu Josef Rajchert.
Ve sportovní hale Setuzy na Střekově bojovali zejména mladí karatisté v disciplíně kata a kumite o medaile regionální váhy.
"Do soutěže jsme nasadili závodníky všech středisek, aby se začali orientovat v závodní činnosti a ti zkušenější, aby zabojovali o medaile", přiblížil start pětadvacítky ústeckých závodníků vedoucí kouč kata SKR Sport Union Vojtěch Jež.
V disciplíně kata dosáhli velmi pěkných výsledků zejména dorostenci.
Petra Halamová byla od začátku soutěže favoritkou a dostála svému hodnocení zlatou medailí vítězstvím i ve finále nad Hladíkovou z Podbořan. Ke své excelentní jízdě v kata přidala v odpoledních zápasech ještě stříbro v kumite dorostenek nad 54 kg.
Martin Luong, který nastupoval v kata nejen za juniory, ale i muže všechny překvapil svým bleskovým nástupem do finálových bojů. Ziskem dvou zlatých byl úspěšný v obou kategoriích. Na paty by mu jistě šlapal jen jeho bratranec Roman Luong , který bohužel, soužen střevní chřipkou, sledoval jeho zápasy z lavičky. Martin se stal nejúspěšnějším závodníkem ústeckého týmu, když v kumite juniorů do 68 kg dokázal ještě přidat bronz.
Dále se v kata významně dařilo mladšímu žáku Vítu Skalovi, který v poli 68!! závodníků postupoval vítězně jedním duelem za druhým až do finále. Tam se utkal se soupeřem z Kamura ryu a pouze jemu podlehl. Vybojoval tak stříbro velké váhy. V kumite si svůj úspěch v kategorii do 35 kg nastavil ještě bronzem.
Stříbro v kata si odnesl také mezi muži Jakub Jaroš. Do sbírky medailí v disciplíně kata přispěli ještě celkem třemi bronzovými E. Kváčová (mezi 26 závodnicemi) a starší žákyně Teufelová a Burýšková.
"Odpolední kumite zaznamenalo velký posun zejména v úspěchu dorostenců", okomentoval soutěž kouč kumite Karel Hung, který je zápasy vedl.
Potěšily zejména výkony mladších žáků Skaly a Kváčové, kteří vybojovali bronz a stříbro.
Svou jasnou zlatou si odnesl Dominik Bandas, který nedal v kategorii do 39 kg svým soupeřům šanci a i ve finále zvítězil. Druhé místo přenechal oddílovému kolegovi R. Veisovi.
Do 45 kg mezi staršími žáky opět potrápil , jako soupeř, ústecké závodníky A. Jenč z Děčína a Lamborovi s Kisem přenechal druhé a třetí místo.
Mezi nejpohlednější zápasy, vedené dle pokynů kouče na kumite, patřilo vystoupení Ondřeje Zahradníka v juniorech do 76 kg.
Prošel eliminacemi bez zranění a ve finále porazil i Kuglera ze stejného klubového týmu.
Zuzana Teufelová kralovala soustředěnými útoky v kumite starších žákyň nad 50 kg. S přehledem porazila všechny soupeřky včetně finálové Kaliničenkové z Krupky.
Další zlatá patřila Davidu Kaňkovi, který přes tréninkový výpadek zabojoval a zavěsil si na krk zlato v kategorii kumite dorostenců do 52 kg.
Medailovou žeň Shotokanu uzavírali ještě pozice T. Chalupské (bronz st. ž. do 42 kg), Š. Burýškové (bronz nad 50 kg) a T. Růžičky (bronz do 57 kg mezi dorostenci).
Celkem si tak naši závodníci odvezli 23 medailí (7-7-9) a obsadili druhé místo v tabulkové úspěšnosti klubů.
"Startovat ještě v kata týmech, dosáhli bychom na první místo", uzavřel komentář soutěže a medailový zisk Rajchert.