PAVLÍČEK MISTR ČR

Překrásná Litomyšl hostila tento víkend výkvět českého karate na Mistrovství ČR seniorů. Jak se dalo předpokládat, sešla se zde elita dospělého karate a to jak v kata tak i kumite. Soutěž byla doprovázena velice zajímavou akcí, kterou byly bezesporu Dny japonské kultury města Litomyšle. Své udělala i přítomnost japonského velvyslance a kaligrafická práce na diplomech vítězů.
Z Ústí nad Labem se kvalifikovala ze Shotokan Klubu Rajchert Sport Union čtveřice závodníků a domů přijela ozdobena celkem třemi medailemi. Nejlépe si vedl v silné konkurenci havířovských a českobudějovických závodníků (kategorie do 75 kg) Tomáš Pavlíček. Prošel vítězně všemi eliminacemi a ve finále porazil i Miroslava Hýska z Českých Budějovic.
Právem se ověnčil titulem Mistra ČR v kumite. Je to (vyjma trenéra Rajcherta z roku 1988 a Lucie Zbořilové -53 a Open 2005) první mužský klubový titul v kumite z republikového šampionátu seniorů. Do této doby sbírali všichni úspěšní závodníci klubu tituly v mládežnických nebo juniorských kategoriích.
Dařilo se i Vojtěchu Ježovi, který si poradil se všemi svými soupeři kategorie do 80kg až do semifinále. Ve velmi dramatickém zápase v boji o postup do finále s havířovských Hrnčířem nakonec podlehl až v prodloužení díky milisekundové ztrátě koncetrace na "náhlou smrt" (zasažen první technikou soupeře). Bronz už poté, v repasáži, nedaroval ani Macákovi z KC Žatec a zvítězil.
Stejného výsledku dosáhl i další nominovaný závodník ústeckého Shotokanu Karel Hung. Prošel si velmi tvrdou cestu eliminací a značně "devastován" stanul proti havířovskému Horváthovi. V tomto duelu inkasoval tvrdý úder na solar a zbytek zápasu bojoval otřesen. Nakonec podlehl 2:4. V resasáži se opět zmotivoval a soustředěně porazil závodníka SK Kesl ryu z Prahy Vosáhla.
"Kája si bronz jistě zasloužil, protože bojoval statečně a vytrvale", pochválil svého závodníka kouč Nechyba. "Je mi líto zaspání Vojtěcha Ježe, protože měl jasně navrch a titul na dosah", dodal.
Všichni závodníci si vlastně na tomto šampionátu ještě dolaďovali formu před odletem do Bankoku. V Thajsku je čeká účast v řadách české reprezentace na Světových hrách bojových umění. Tým ještě doplní Lucie Zbořilová, která doléčuje s antibiotiky chřipku.

vítěze dekoroval starosta města Litomyšle p. Michal Kortiš a velvyslanec Japonského císařství p. Chideaki Kumazawa

jmenování reprezentace ČR - Jež - Pavlíček - Hung

úspěšná trojice ústeckých závodníků (zleva bronzový Vojtěch Jež, Mistr ČR Tomáš Pavlíček a vpravo bronzový Karel Hung

Na M ČR se také sešla parta závodníků uplynulých let, kteří spolu v minulosti sváděli na tamami urputné boje (tenkrát však nebyli zabaleni do všemožných chráničů a i dnes žijí :-)