SOUTH CUP byl náš- 4x zlato, 1x stříbro týmů

Tak jako jsou pravidelné Vánoce, tak stejně pravidelně probíhají i závěrečné přátelské turnaje v karate v regionech.
Českobudějovické TJ Karate uspořádalo tradiční South Cup právě uplynulou sobotu. Zvláštností turnaje bylo pak uspořádání pouze kategorie mládeže do 17 let a jen týmů kata a týmů kumite.
Celkem bojovalo o poháry a hezké ceny sponzorů na 130 mladých karatistů z Čech a Moravy. Třicet pět tříčlenných týmů si to nejprve rozdalo v kata a poté v kumite.
Mezi nejúspěšnější týmy patřili mladší žáci SKR Sport Union 7- 12 let /ve složení Bandas, Veis, Lambora/, kteří vybojovali mezi osmi družstvy prvenství v kata a také se blýskli zlatem v kumite týmů. Prokázali svou univerzálnost v obojím cvičení, přestože jim chyběl nemocný základní člen družstva Vladislav Kis, kterého nahradil Marek Lambora.
Dalšími úspěšnými závodnicemi severních Čech byly starší žákyně 12-15 let Benešová, Burýšková a Halamová, které vybojovaly rovněž mezi týmy děvčat pohár a zlaté medaile v kumite a v disciplíně kata obsadily druhé místo.
Přestože Lucie Benešová se specializuje již třetím rokem na kumite /letos Vicemistryně ČR/, dokázala svým výkonem v kata, že na tuto - v minulosti úspěšnou disciplínu – nezapomněla.
„Vzhledem k tomu, že jsme na závěr soutěžního roku vyjeli na tuto soutěž „pouze“ se sedmi závodníky, vybojovali jsme co se dalo. Michal Oravíček navíc pomohl hostováním v Tsunami Prachatice vybojovat zlato týmu kata v kategorii chlapců 12-15 let. Každý tedy odjížděl s jednou nebo dvěma zlatými medailemi.
Vybojovali jsme tak, ve skromném obsazení sedmi závodníků, druhé místo mezi týmy Fighter clubu a TJ Karate České Budějovice se čtyřicetihlavými týmy“