V neděli  v odpoledních hodinách skončilo dvoudenní Mistrovství ČR v karate mládeže.

V sobotu dopoledne ředitel Josef Rajchert opět rozehrál soutěžní kolotoč ve sportovní hale na Klíši, kam jsme zvyklí chodit za vrcholnými podniky mládežnického i mezinárodního karate.
První den trochu zaskřípal v časovém harmonogramu, ale jen díky netaktickému pozdnímu příjezdu závodníků a klubů na kumite, kteří nevyužili možnosti prezentace na kumite v průběhu kata a tak se v jednu chvíli setkalo u stolku STK i 70 čekatelů o zaregistrování.
V 9.30 zahajovala disciplína kata dorostů /mladšího i staršího/ a bylo znát, že české karate opět urazilo další kus cesty ve svém vývoji. Dařilo se jak českým, tak moravských školám kata.
Šin-mu Hodonín, Tarokan Brno, SC Flair, Kamura Ústí n.L., SKR Sport Union, to byla nejčastěji skloňovaná jména klubů u úspěšných závodníků. Jistě nejpohlednějšími finálovými boji bylo setkání pražského Lukáše Jandy a brněnského Vladimíra Míčka, nebo souboj Veroniky Ištvánkové s Lenkou Zuzánkovou.
Slabší byla jako obvykle disciplína kata týmů, kde se vlastně nejednalo o velké “mače“, protože účastníků bylo pod prsty na jedné ruce.
Mezi neúspěšnější účastníky pořádajícího klubu patřili zejména Kumiťáci. Vojtěch Jež, který se na své poslední vystoupení mezi juniory cíleně připravoval, slavil zasloužený úspěch. Prošel eliminacemi a ve finále porazil i těžkého rivala Adama Hrnčíře z Havířova. Zajistil si tak nejen titul a pohár Mistra ČR, ale i své pevné místo v reprezentaci.
Skutečně se poprala i mladá Lucie Benešová o titul M ČR v duelu s Novákovou z Litomyšle /ml. dorost nad 55kg/. Chyběla jí však ještě věková vyzrálost a nedokázala „prodat“ vše ze své tréninkové přípravy. Odnášela si tedy titul Vicemistryně.
Heroický výkon podal favorit soutěže kumite dorostenců nad 75kg Rudolf Helešic. Nastoupil přes varování lékaře i trenéra s vážnou virózou. „Nenechám si utéct titul a pak zase celý rok čekat, protože mám jen kašel“, zlehčoval svůj stav obhájce titulu 2006. V postupových kolech se šetřil a stoupal k finále krok za krokem vítěznými zápasy. Ve finále však nemoc ukázala své drápky a přestože statečně bojoval s vytrvalým a rychlým Melíkem, bylo znát, že virus má navrch. Nakonec Filip Melík z Jablonce prokázal větší rychlostní převahu a zvítězil. Svou premiéru na republikovém šampionátu si odbyla také poprvé v kumite juniorka Nguyenová, v minulosti specialistka na kata. Prosadila se do poslední čtyřky a vybojovala bronz v kategorii do 60 kg.
Výčet úspěchů prvního dne uzavřel stříbrnou medailí junior David Svoboda v kumite do 75 kg.
Druhý den byl ve znamení žactva. V katách žáků si nejlépe vedl suverénní tým starších žáků. Zejména v aplikacích 5:0 přesvědčil rozhodčí o propracované „Bunkai“. Veis, Bandas a Kis se připravovali pod vedením trenéra Rajcherta a bylo znát, že po celý týden soustředění se této problematice věnovali.
V kategorii žáků byla velmi silná konkurence, ale přesto si ústečtí karatisté SKR SU sáhli na medaile: Mistryní ČR se stala Šárka Burýšková /nad 55 kg/ a dále Marek Lambora Vicemistrem kumite do 40 kg. S bronzy odcházeli : Vít Skala kata, Nikola Meisnerová kata, Tereza Chalupská kata i kumite do 40 kg, David Kaňka kumite do 50kg a kata tým žáků Kaňka, Lambora a Oravíček. Bronzem překvapila i Zuzana Teufelová, která se přes těžké losy probojovala do silné čtyřky. O postup do finále podlehla Lehečkové z Kamury.
Pořadatelskému týmu se podařilo vybojovat v celorepublikové konkurenci 696 závodníků  celkem 15 medailí.

vpravo v SKR SU hostující Kubíček Bancíř atakuje Šmajcla z Českých Budějovic

letecký den

Vojta Jež takticky "sleduje" svého soupeře Hrnčíře z Havířova, nad kterým nakonec zvítězil ve finále juniorů M ČR