Grand Prix Northbohemia 2007

V ohlédnutí za úspěšnou mezinárodní Grand Prix Northbohemia v karate rekapituloval ředitel soutěže Josef Rajchert : „Na tomto turnaji, který byl velmi silně obsazen ve všech kategoriích. (celkem 484 závodníky, 61 klubů-Bavorsko, Rumunsko, Slovensko, Německo, Anglie, Azerbajdžan, Dagestan) jsme si krom pořadatelské práce vedli dobře i soutěžně. Nejmladší kategorie žactva podala skvělé výkony, které odpovídaly přípravě na tento turnaj. Potěšil zejména výkon Elišky Kváčové v kata mladších žákyň. Porazila nejen svou velkou soupeřku Bytyqi /Kamura ryu Ústí/, ale probojovala se až do finále, kde vítězstvím nad Klabanovou /Kamura ryu Ústí/ získala vítězný pohár “.
Dobře si vedli žáci v dalších kategoriích kata: Tereza Chalupská /2./, Dominik Bandas /3./ , Jakub Vavřička /3./, Michal Jaroš /3./ a dále týmy starších žáků „B“ /2./ a starších žáků „B“ /3./.
Nejexponovanější kategorií, která se těšila velkému zájmu diváků i soutěžících, byla kategorie družstev kumite žen a mužů. Do finále se probojoval domácí obhájce poháru, ústecký Shotokan Klub Rajchert Sport Union proti TJ Karate České Budějovice, který je tradičním účastníkem soutěže a jedním z historicky nejúspěšnějším klubů v zisku medailí.
Po úvodním vítězství ústeckého celku a třech remízách nastoupil v rozhodujícím dramatickém utkání proti sobě domácí Vojtěch Jež a budějovický Jan Kočí. Jež se dostal hned v úvodu do vedení, ale v poslední minutě souboje zasáhl svého soupeře nešťasně do obličeje a byl za tento úder a následné zranění diskvalifikován. Rozplynula se tak naděje na obhájení třetího vítězství týmů v řadě.
Vítězství mezi týmy však bylo opačné, kdy tým složený ze závodnic Spartaku Hr. Králové a SKR Sport Union porazil ve finále ženy z TJ Karate České Budějovice.
V jednotlivcích si v kumite vedli velmi úspěšně starší žákyně Šárka Burýšková /1. kumite nad 50 kg/, Rudolf Helešic /1.kumite dorost nad 70 kg/, Vojtěch Jež /1. kumite mužů do 80 kg/, Věra Nguyenová/ 1.kumite jun. do 60 kg/, Lucie Zbořilová /1.kumite žen do 53 kg/ s následně vykloubeným ramenem a dále druhými místy: V. Skala /ml. ž.-35/, P. Kugler /dor. do 75/, O. Zahradník /ml. dor. nad 65 kg/. Třetí místa obsadili: J.Vavřička /ml. ž.-30/, D. Bandas a M. Lambora /st. ž.-40/, M. Oravíček a J. Hůrka /st. ž.-50/, T. Chalupská /st. ž.-40/, P. Holárek /ml. dor. nad 65/, L. Benešová /ml. dor. nad 55/, R. Luong /dor. Do 55/, D. Svoboda /jun. do 75/, V. Nguyenová /ženy do 60/, L. Růdl /muži do 70/, T. Pavlíčeka a D. Svoboda /muži do 80/ a medailový zisk nejúspěšnějšího týmu turnaje uzavřel ziskem bronzové medaile v mužích bez rozdílu hmotnosti Karel Hung.
Ten se vyjádřil ke kumite letos mu svěřených žáků: „Jak děvčata, tak i kluci, které letošní rok trénuji na kumite, odevzdali vše co jsme si na tréninku předsevzali a udělali jsme jistě další úspěšný krok v přípravě na letošní Mistropvství ČR, kam jsou téměř všichni nominováni. Těším se z jejich úspěchu, protože se mi plní i má přání.“, dodal nový trenér na kumite mladých závodníků SKR Sport Unionu.
Na závěr turnaje pak byl dekorován i nejúspěšnější závodník soutěže, za svá umístění v kata i kumite jednotlivců a družstev Jindřich Pilmann z SK kesl ryu Praha.

Eliška Kváčová - vítězka v kategorii mladších žákyň

Tereza Chalupská v kata

organizační dvojka Rajchert - Rajchert

elegantní hostesky Skalická a Staňková

vážení hosté našeho klubu, rozhodčí Sharapoudtin Naibievitsh Magomedov z Dagestanu (vlevo) a Sahib Rzayev z Azerbaianu