Meisnerová a Luongová jedničky

Pořadatelskou jedničkou se blýsklo v sobotu lovosické středisko Shotokan Klubu Rajchert Sport Union. Ve sportovní hale Chemik v Lovosicích uspořádalo poslední podnik letošní sezóny karatistů všech věkových kategorií Přebor Ústeckého a Libereckého kraje. Tato závěrečná soutěž dala poslední šanci nominace na M ČR.
I přes velmi letní počasí, začátek předsazených prázdnin a řadu již získaných nominací /z kol NP/, byla účast závodníků početná.
Na 155 soutěžících z obou krajů si nenechalo tuto velkou soutěž ujít.Tradičně se na této soutěži v zisku medailí utkaly dva ústečtí rivalové Shotokan Klub Rajchert Sport union a Kamura ryu. Poměrem 35:32 tentokráte zvítězila Kamura, třetím místem se letos ukázal i klub SKM Bílina s 30ti medailemi, který vsadil zejména na soutěž týmů kata.
V disciplíně kata, která zahajovala soutěž, se mezi mladšími žákyněmi prosadila Nikola Meisnerová /SKR SU/, která prošla kolem 16ti závodnic až do vítězného finále, kde porazila rivalku Bytyqi z Kamury. Obrácená situace nastala v mladších žácích, kde si zlato vybojoval Bytyqi /Kamura/ nad druhým Vavřičkou /SKR SU/ oba soutěžili v nejpočetněji /46/ obsazené kategorii. Starší žákyně pak byly plně v režii závodnic pořádajícího SKR SU. Alena Luongová porazila ve finále Zuzanu Teufelovou a na třetím místě skončila Tereza Chalupská. Ve starších žácích si bronz odvezl Dominik Bandas. Mladší dorostenci měli svého vítěze v Martinu Luongovi, který porazil ve finále Romana Luonga 3:2. Michal Jaroš se i přes své studijní povinnosti dostavil k soutěži a odvezl si mezi dorostenci stříbrnou medalii. Porazil jej pouze vítěz Nejedlý ze Sport Relaxu. Věra Nguyenová kralovala mezi juniorkami i seniorkami, dvě zlaté z kata jednotlivců jí byly odměnou. Sport Union si odvážel i medaile i ze soutěže týmů. Zlato starší žákyně/mladší dorostenky, stříbra mladší žáci a starší žáci/mladší dorost.
Odpolední část programu startovala soutěží kumite.
Krajskými přeborníky SKR Sport Union, s postupem na M ČR v letošním prosinci, se stali:
Alena Luongová kata, Martin Luong kata, Věra Nguyenová kata jun.,kata sen., tým st.žákyň kata, Tereza Chalupská kumite – 40, Martin Luong kumite –55, Lucie Benešová kumite +55, Karel Hung kumite –65, kumite BRH, Luboš Růdl kumite -70, Tomáš Pavlíček kumite –75.
Druhá místa si odváželi: Jakub Vavřička kata, Zuzana Teufelová kata, Roman Luong kata, Michal Jaroš kata, tým mladší žáci kata, tým starší žáci kata, Vít Skala kumite, Tomáš Růžička kumite, Sabina Seinerová kumite, Tomáš Pavlíček kumite BRH,
a bronzy Vít Skala a David Šerák kata, Dominik Bandas kata, Tereza Chalupská kata, Jiří Hůrka kumite, Roman Luong kumite, Petr Gombita kumite a Luboš Růdl kumite BRH.
Soutěž měla velmi hladký průběh čemuž dopomohlo na úvod postavení čtyř tatami pro kata a méně početná disciplína kumite.
Závěr Krajského přeboru měl ještě jeden slavnostní akt a to oficiální předání nominace krajských závodníků na nadcházející Olympijské hry mládeže 2007.
Na soutěži karate, která proběhne dne 23.6.v Olympijském domě /Ústecký kulturní dům chemiků/ budou reprezentovat náš kraj:
Antonín Jenč /Sport Relax Děčín/, Sebastian Bytyqi /Kamura ryu Ústí nad Labem, /Fabiana Bytyqi /Kamura ryu Ústí nad Labem/, Barbora Šindelářová /SKM Bílina/, Petr Klein /KK Krupka/, Martin Luong /SKR Sport Union Ústí nad Labem/, Monika Smolařová /Kamura ryu Ústí nad Labem/ a Zuzana Teufelová /SKR Sport Union Ústí nad Labem/.

medailistéé

Starosta města Lovosic Jan Kulhánek předává osobně pohár Top závodníkovi v disciplíně kata