Bandas konečně zlatý!

Pražský Národní pohár žáků přinesl svým prvním kolem řadu medailí i ústecké škole karate Shotokan Klubu Rajchert Sport Union.
Za svým prvním letošním vítězstvím vyjel i talentovaný Dominik Bandas, který v posledná době sbíral samé bronzové medaile, jak v kata tak i kumite. Tentokráte ale nepoznal odvrácenou stranu štěstí. Přesvědčivou demonstrací kata, v závodním poli 47 závodníkú, vystoupal až na pomyslný Olymp katařů. Porazil všechny své soupeře a ve finále zdolal i Motejla z Karate Vision Praha a zajistil si tak i nominaci na letošní M ČR.
Druhým zlatým závodníkem byla Alena Luongová, která rovněž přivezla z této nominační soutěže zlato. Její kata měla výraznou čistotu i nasazení a nebylo pochyb o jejím vítězství. Mezi 29 děvčaty nenalezla přemožitelku a finálově porazila Lipčákovou z Kamura ryu Ústí nad Llabem.
Mezi mladšími žáky si jistě zaslouží pozornost start Jakuba Vavřičky, který byl favoritem kategorie. Díky nervozitě v postupu do finále však spletl kata a tak obsadil třetí místo, stejně jako Vít Skala.
Bronzové medaile tentokráte přivezly v kata starších žákyň Nikola Meisnerová a Eliška Kváčová. V kata poslední bronzovou medailí uzavíral zisk tým starších žáků.
Kumite bylo ve znamení zisku 4 medailí. Stříbrem se zaskvěl David Kaňka, stále lepšící své útočné techniky a dále s bronzy /do 40kg/ Dominik Bandas a do 50kg Zuzana Teufelová a Michalela Smolová.
Klubově se ústecká škola karate SKR Sport Union umístila / 2-1-7/ na druhém místě za Kamura ryu Ústí n.L. /5-3-6/ a před třetím Tj Karate Jeseník /2-1-0/. Trenérka Horváthová si pochvalovala výkony zejména Bandase, Kaňky a Vavřičky.

Dalším turnajem, kterého se ústecká škola zúčastní, je turnaj mládeže Funakoshi v Děčíně.