M ČR FSKA - Funakoshi Cup

Dne 21.4. 2007 se uskutečnil tradiční turnaj mladých karatistů Funakoshi Cup spolu s M ČR FSKA, organizovaný klubem Sport Relax Děčín, ve sportovní hale Maroldovka.
"Tyto závody jsou rozděleny podle věku i technických stupňů tak, aby měl každý ze zúčastněných , třeba i začínajících závodníků možnost získat medaili", řekl pořadatel Pavel Znamenáček.
Turnaj byl rozdělen do dvou bloků. První část byla ve znamení kata jednotlivců, odpolední pak kata týmů a modelových situací.
Shotokan Klub Rajchert Sport Union vyjel se 35 členným družstvem bílých, žlutých a zelených pásků, kteří trénují pod vedením trenérů Rajcherta a Ježe. Nejlépe se vedlo v kategorii žáci do 8 let 9.-8.kyu Davidu Šerákovi, který prošel početným polem až do finále, kde se o zlato utkal se svým oddílovým kolegou Antonem Orekhovem. Vítězně z tohoto duelu vzešel Šerák a na Orekhova zbyla stříbrná pozice.
Mezi žákyněmi do 8 let 9.-8.kyu se vedlo po velmi dlouhé zdravotní pauze také Elizabeth Hipyusové, která zabojovala a obsadila třetí příčku spolu s oddílovou kolegyní Jitkou Pirklovou.
V kategorii žáci 11-12 let 9.-6.kyu se vedlo Markovi Lamborovi, který v silně obsazeném a početném poli závodníků s přehledem vyhrál.
Mezi žákyněmi 11-12 let , 9.-6.kyu , zvítězila Alena Luongová. "Měla zde velkou konkurenci již ostřílených závodnic a tak její vítězství beru za obrovský úspěch", neskrývala radost trenérka této výpravy Horváthová.
Do své sbírky medailí si odvezly bronzy, žákyně Nikola Meisnerová a Tereza Chalupská z kategorie 11-12 let nad 5.kyu.
V kategorii žáků 13-14 let 9.-6.kyu se dařilo i Bui Duongu Thuyovi, který za svůj předvedený výkon obsadil bronzovou pozici. Celé ranní klání ještě stříbrem uzavřel Jakub Vavřička v kategorii žáků 9-10let nad 6.kyu.
V odpoledním bloku pak odstartovaly kata týmy. Zde měl Sport Union tři družstva. Kata tým mladších žáků, starších žákyň a starších žáků. Největšího úspěchu dosáhl kata tým mladších žáků ve složení Vavřička, Skala, Šerák.
Starší žákyně ve složení Chalupská, Horčicová a Koevová získaly třetí místo.
Poslední, co čekalo závodníky, byly tzv. modelové situace- cvičení reálné sebeobrany proti útoku. K největší podívané patřila dvojice Skala a Vavřička, jejich provedení bylo velmi pestré a zajímavé, proto ani nebylo překvapením jejich umístění na stříbrné příčce. Stejně tak dopadly i starší žákyně Chalupská-Luongová.
Děvčata v kategorii mladší žákyně Koevová-Horčicová obsadila třetí místo.
Celá výprava ústeckého Shotokan Klubu Rajchert SPORT UNIONU dosáhla svým počtem 17 medailí /5x zlato, 5x stříbro, 7x bronz/ celkově na třetí příčku nejúspěšnějšího týmu za Kamuraryu z Ústí nad Labem a pořádajícím Sport Relaxem.