Benešová, Havlíček, Seinerová zlato v kumite

Dne 31.3.2007 se uskutečnilo druhé a zároveň poslední kolo Ústeckého regionálního poháru. Do sportovní haly SETUZY v Ústí nad Labem se přijelo utkat o postupové body na M ČR přes 250 závodníků Ústeckého a Libereckého kraje.
I ústecký Shotokan Klub Rajchert Sport Union se zde představil a to řadou mladých nováčků. „Byla to jejich první závodní zkušenost a musím říct, že se noví závodníci dokázali prosadit mezi ty nejlepší a skončit i na bodovaných pozicích“, poznamenala jako pochvalu na adresu čtvrtých míst Davida Šeráka, Petra Marschalla či Dominiky Koevové trenérka Horváthová.
Mezi řadou nováčků SKR SU startovalo i celé závodní družstvo mládeže kata a kumite. Přes potíže s nemocnou kyčlí statečně zabodovala i Nikola Meisnerová, která získala v kata mladších žákyň třetí místo. Ve starším žactvu se dařilo Dominiku Bandasovi. Hladce pronikl závodním polem a dostal se po právu až do soubojů o medaile. Chyběla mu však v semifinálovém boji jen špetka pověstného štěstí a zbyla tedy na něj „jen“ třetí příčka. Své umístění v kata doplnil ještě o bronz z kumite staršího žactva do 40kg.
Mezi staršími žákyněmi se na medailových pozicích umístily Tereza Chalupská (stříbro v kata i kumite do 40 kg) a Zuzana Teufelová (bronz v kata i kumite do 50kg ). V kategorii , která jí právě „sedí“ , juniorkách, si nejvyšší kov vybojovala Věra Nguyenová. Předvedla velmi pohledná kata a právem zvítězila. Svou sbírku medailí ještě obohatila o bronz z kata seniorek. V seniorkách se tentokráte více dařilo Evě Křížové, která získala stříbro, jak v kategorii seniorek, tak i dorostenkách. Čtyři stříbra do zisku výpravy přidali mezi 19ti startujícími v kata ml.dorostenců /a kumite do 55kg/ Martin Luong, mezi dorostenci a juniory bratři Michal a Jakub Jarošovi.
V kata družstev velmi překvapil nově nasazený tým mladších žáků ve složení Vavřička, Skala a Šerák. V nabité konkurenci devíti družstev vybojovali zlato! „Věřila jsem, že mají na medaili, ale že hned napoprvé to bude zlato?!“, přiznala hrdě překvapení Horváthová.
Odpolední blok patřil dle harmonogramu disciplíně kumite. Z nasazených závodníků bodovali skoro všichni a tak se nepřítomní trenéři Nechyba a Rajchert mohli po příjezdu z Itálie /Evropský pohár/ jen radovat. Ve funkci kouče je tentokráte nahradil Rudolf Helešic, který úspěšně bděl nad výkony závodníků. Na nejvyšším stupni vítězů stanula v kategorii + 57 kg Sabina Seinerová. Její bojovnost i úspěšné bodování ocenili nejen rozhodčí, ale i divácký potlesk. V kategorii mladších dorostenek +55kg obsadili medailově všechna tři místa závodnice SKR Sport. Na nejvyšším stupni stanula Lucie Benešová, stříbro patřilo Denise Canincové, která se v boji o zlato po pádu nepříjemně zranila  a bronz Kourkové. Dalším zlatem přispěl do sbírky Philipp Havlíček v kategorii do70kg. Michal Oravíček /st. žáci do 50kg/ se probojoval až do finále, kde skončil na druhém místě. Nově se ,za SKR SU, prezentovala starší žákyně Smolová , která stejně jako Burýšková nad 50kg vybojovala bronzovou medaili. Petr Gombita, v ml.dorostencích nad 65kg , podlehl až ve finále svému soupeři a skončil druhý. Poslední stříbrnou medailí uzavíral, celkový počet 26 medailí, opět nováček letošního závodního týmu dorostenec Jiří Dvořák v kumite do 65kg.
„Přestože chyběli na tomto klání naši v cizině startující seniorští závodníci, bylo znát, že se rodí další úspěšná generace ústecké školy karate“, podpořil v optimismu trenérku Horváthovou šéftrenér Rajchert.