Zlatý Pavlíček, bronzový Jež

Třetí kolo Národního poháru seniorů konané současně s finálem Ligy družstev kumite v Ústí nad Labem bylo, jako tradičně tato soutěž, početně slabě obsazeno. Většina závodníků podala své výkony v lize a do soutěže se přijeli zapojit zejména zbývající závodníci, kteří neměli postup z ostatních kol či soutěží na M ČR 24.3. v Brně. Disciplína kata však opět byla, ve skvělém podání významných závodníků, ozdobou turnaje. Lukáš Janda, Lenka Zuzánková, nebo Jindra Pilmann s Veronikou Ištvánkovou předvedli kata na skutečně špičkové úrovni. Stínem této krásné disciplíny byla absence kata družstev, které v minulosti byly se svými Bunkai ozdobou první části soutěžního dne. Jindra Pilmann /Kesl ryu Praha/ v současnost i pro Jandu /SC Flair Praha/ tradiční soupeř, opět potvrdil své kvality a odvážel si z Ústí nad Labem zlatý pohár.Třetí místa nechali tito borci bronzovým Chovančíkovi /Šinmu Hodonín/ a Kabešovi /Kamura ryu Ústí n.L./. Pohledné finále žen, nejen ze sportovního hlediska, dopadlo nejúspěšněji pro Lenku Zuzánkovou /Karate Vision/, která ve finále porazila Veroniku Ištvánkovou /Šinmu Hodonín/, před třetími Zámečníkovou /Kamura ryu Ústí n.L./ a Novákovou /SC Flair/.
V disciplíně kumite každé startovní pole reprezentovalo účast pod deset závodníků a tak měla soutěž poměrně krátký průběh. V nejpočetnější kategorii do 75 kg úspěšně prošel až na vrchol pro zlatý pohár, ten den i v družstvech úspěšný, Tomáš Pavlíček z SKR Sport Union Ústí n.L.  Porazil ve finále Jana Kočího /TJ Karate Č.Budějovice/.
V mužích do 60 kg si zlato vybojoval Polzer /Spartak H.Králové/, do 65 kg Kříž /Tarokan Brno/, do 70 kg Kočí Vojtěch /TJ Karate Č.Budějovice/, do 80kg havířovský Pail a nad 80 Turek z Karate Kolín. Kategorie kumite mužů bez rozdílu hmotnosti byla nejprve silně obsazena /28/ ale v průběhu dne se značná část startovního pole omluvila pro zranění a vyčerpání. Mezi závodníky, kteří zůstali si „proklestilL“ cestu až na vrchol havířovský Adam Horváth před Brožem /Spartak H. Králové/ a dalšími členy Baníku Havířov Sládečkem a Gajdošem.
V ženách byla obdobná situace. Nakonec si odvezly zlaté medaile závodnice : do 53 kg Linhartová P. /TJ Karate Č.Budějovice/, do 60 kg Lenka Krojidlová /Kamura ryu Ústí n.L./, a nad Lenka Koucká TJ Růže Lomnice. V OPEN ve finále zdolala Bobková z Baníku Havířov Budeánovou z TJ Růže Lomnice.