Ústecký regionální pohár - Česká Lípa

Jako jeden z prvních odstartoval Ústecký krajský svaz karate tuto sobotu v České Lípě kolotoč regionálních pohárů ČR v karate všech věkových kategorií.
Přes nepřízeň počasí a značnou sněhovou nadílku na silničních komunikacích dorazilo na soutěž přes 120 závodníků ze 14ti klubů. V kata i kumite se opět prosadily dva silné ústecké kluby Shotokan Klub Rajchert Sport Union a Kamura ryu. Jejich dalšími soupeři byli zejména závodníci SKM Masopust Bílina a Sport Relax Znamenáček Česká Lípa.
Mezi mladšími žákyněmi v kata, kde startuje řada nových mladých talentů, vystoupily na třetí příčky závodnice N. Meisnerová a začínající D. Koevová ze SKR Sport Union Ústí nad Labem. Mezi mladšími žáky vybojoval v kata zlato Vít Skala z SKR Sport Union. Ve finálovém duelu porazil S. Bytyqi z Kamura ryu Ústí n.L.
Ve starších žákyních excelovala celým startovním polem Alena Luongová z lovosického střediska SKR SU, která porazila ve finále klubovou kolegyni Šárku Burýškovou. Na třetím místě skončila další závodnice SKR SU Zuzana Teufelová.
Na stupních vítězů starších žáků v kata stanul na třetí příčce Dominik Bandas.
V dorostu si připsaly bronzové medaile Petra Halamová a Eva Křížová, která ještě mezi ženami přidala stříbro.
Starším žákyním se podařilo v týmech kata vybojovat zlato nad družstvem Sport Relaxu.
I přes značnou marodku /15ti závodníků/ postupovali svěřenci ústeckého Shotokanu soutěží velmi dobře.
V kumite žáků do 40 kg vybojovali shodně bronzové medaile Dominik Bandas a Roman Veis. Kolegyně Zuzana Teufelová přidala bronz mezi žákyněmi do 50 kg.
Patrik Zeman z lovosického střediska SKR SU položil v pátek pomyslně na lopatky chřipku a v sobotu i své soupeře. Nejprve se prosadil taktickým a vyrovnaným zápasem v duelu s Koubou /Kamura ryu Ústí n.L./ a ve finále porazil O. Strnada z pořadatelského SSC Česká Lípa.
Na jeho úspěch navázali v následující kategorii do 55 kg zlatý Martin Luong a stříbrný Tomáš Růžička, který „rozstřílel“ svého soupeře Dirdu 5:0.
V kategorii ml. dorostu do 65 kg nenašel přemožitele O. Zahradník, svěřenec trenéra Nechyby, který po celou dobu zápasů svědomitě plnil stanovenou taktiku. Podařilo se mu „prodat„ i jeho výškový nárůst a nepustil si soupeře k tělu. Ve finále porazil Loubala z Kamura ryu Ústí n.L.
Petra Halamová, která sbírala medaile v kata jednotlivců i týmů, přidala ještě bronz v kumite do 55 kg.
Kategorie ml. dorostenek nad 55 kg byla plně v režii závodnic ústeckého Shotokanu. Zlato Lucie Benešové, stříbro Kateřiny Kourkové a bronz Denisy Canincové byly pro klub cennou odměnou.
Philipp Havlíček měl na prvním kole ÚRP smůlu. Mistr ČR v prvním kole inkasoval od soupeře nepovolený tvrdý úder do hlavy a dále se díky němu nedokázal v zápase orientovat a prosadit.
Veškerou pozornost přítomných závodníků a diváků na sebe pak v závěru turnaje strhly duely dvou závodníků kumite mužské kategorie Ježe a Pavlíčka ze SKR Sport Union Ústí n.L.
Tomáš Pavlíček /úřadující Mistr ČR a reprezentant ČSKE startující příští týden na ME v Turecku/ a jeho klubový kolega Vojtěch Jež předvedli, jak má kumite v karate vypadat.
Oba si nejprve poradili se svými soupeři /Pavlíček 3x vítězství, i před limitem 8:0!/ a nakonec stanuli vždy ve finále proti sobě. Mezi juniory do 75 kg, muži do 75 kg a muži Open. Vojtěch Jež sice Pavlíčkovi „zatápěl“, ale nakonec skončil 3x druhý.
„Tomáš na tomto turnaji pouze ladil formu a to byl účel jeho startu na regionální soutěži“, řekl jeho trenér Nechyba a dodal: “jsem rád, že ve finále vždy dostal Vojtěcha a ne vítězstvím posedlého soupeře, který by jej mohl před odletem na ME zranit. Dopadlo to dobře a Tomáš je připraven“.
„S výsledkem jsem spokojen, přestože jsme chtěli obsadit medailově všechny kategorie. Marodka byla tentokráte veliká“, řekl závěrem šéftrenér klubu a předseda krajské organizace Josef Rajchert, který doprovází výpravu české reprezentace jako jeden z mezinárodních rozhodčích do tureckého Izmiru.
Ústecký Shotokan Klub Rajchert Sport Union vybojoval celkem: 9 zlatých, 8 stříbrných a 11 bronzových medailí /53 bodů/. Tímto svým ziskem skončil na druhém místě za Kamura ryu Ústí nad Labem /58 bodů /a před třetím SKM Bílina /21 bodů/ a Sport Relaxem Česká Lípa /21 bodů/. Páté místo patřilo SSC Česká Lípa /17bodů/.