Funakoshi Cup - Zákupy u České Lípy

Na poslední letošní turnaj v karate vyjeli mladí ústečtí závodníci Shotokan Klubu Rajchert Sport Union do Zákup u České Lípy. Soutěž Funakoshi Cup měla při svém ranním startu na 217 závodníků z celého kraje.
Soutěžilo se v kata /bojové sestavy/, kata družstev a také modelových situacích /reálná obrana proti útoku ve dvojicích/. Hned v úvodu turnaje prokázali malí ústečtí závodníci své kvality v bojových sestavách. Výrazně se prosadili zejména žáci a žákyně.
Jakub Vavřička /kat. do 8 let/ prošel eliminacemi až do finále, kde porazil Kroupu ze Sport Relax Č. Lípa. Stejně si vedl i Vít Skala /mezi žáky do 10let/, který rovněž ve finále zdolal Nejezchleba z SK Kesl ryu Praha.
Velmi hodnotným výkonem se blýskl Michal Novotný, když mezi 32 závodníky do 12 let vybojoval pohár a zlatou medaili. Alenka Luongová, oceněná později jako nejlepší závodnice, porazila rovněž všechny své soupeřky /kategorie do 12 let měla 20 závodnic/ a vystoupala na první místo v této kategorii.
Poháry za první místa pak ještě přidaly Eliška Kváčová, Zuzana Teufelová a Petra Halamová ve starších kategoriích. V týmech kata zlato vybojovaly mladší žákyně Meisnerová, Kváčová, Teufelová.
V poslední disciplíně, modelových situacích, si nejlépe v demonstracích reálné obrany proti útoku, vedly zejména dvojice Meisnerová/Kváčová - zlato, Skala/Vavřička - stříbro, Halamová/Teufelová - stříbro a Lambora/Veis - bronz.
V celkovém hodnocení obsadil Shotokan Klub Rajchert Sport Union druhé místo za pořádajícím Sport Relax Česká Lípa, který nasadil do soutěže přes 170 závodníků.
Do výčtu medailových umístění se zapsali v kata stříbrnými medailemi: P. Uhlířová, N. Meisnerová a T. Chalupská.
Bronzy si přivezli: J. Pirklová, F. Galatík a T. Chlouba /mezi 42 ! soutěžícími/, tým mladších žáků Čechák-Lambora-Skala.
„Byla to velmi pěkná závěrečná tečka za naší letošní sezónou a potěšila zejména malé závodníky, kteří si odvezli medaile a hezké ceny“, komentovala tento poslední výjezd trenérka Horváthová.