Naši na Bohemia CUP v Praze uspěli

Letošní jubilejní XXX. ročník mezinárodního poháru Bohemia Cup 2006 v karate proběhl 18.11. v pražské sportovní hale Slavie. Oproti loňské soutěži, v noblesní Sazka Aréně, to bylo ve skrovnějším duchu, ale o to větším nasazení. Na třech tatami bojovalo na 130 soutěžících z 24 klubů ČR, osmi zahraničních týmů /Belgie, Ruska, Slovenska, Německa a Dánska/ a kompletní česká reprezentace.
Ozdobou turnaje byla zejména výprava Dánska, Reprezentace ČSKe a z jednotlivců zejména miláček publika Jindřich Pilmann.
Časový harmonogram byl lehce rozvleklý z důvodu požadavku režie České televize, která se však postarala o velmi kvalitní přímý přenos na kanále ČT 4 Sport. Do vysílání se tak dostaly nejkvalitnější okamžiky soutěžního dne, kterými byla zejména finálová bitva mezi reprezentací Dánska a České republiky.
Za naši republiku, v družstvech kumite, nasazení Pilmann, Kočí, Pavlíček, Burget a Zoubek se v eliminacích probojovali až k Dánům, se kterými svedli nejatraktivnější zápasy soutěžního dne. V pěti zápasech střídavě prohrávali a vedli. Nerozhodný výsledek však padl při sčítání zisku bodů a Dánové /16:13 na Ippony/ vystoupali na první místo. Druhá tedy reprezentace ČSKe, před třetí Repre Goju ryu a Baníkem Havířov.
V týmech žen se dařilo reprezentačnímu „Áčku“ - 1. /Peceková, Krejčová, Linhartová Z./ a „Béčku“ - 2. /Budeánová, Faktorová, Linhartová P./, před 3. výpravou Ruska.
V soutěži disciplíny kata jednotlivců se, krom Petry Nové a Jakuba Tesárka, sešla celá česká reprezentace. Odehrála se bitva špiček. Mezi ženami jasně zvítězila Miroslava Vašeková před Veronikou Ištvánkovou a třetími Lenkou Zuzánkovou a Martinou Lalákovou. V mužích si své finále vychutnali dva ostřílení borci Jindřich Pilmann a Michal Hrubý. Oba ve výborné formě poskytli tentokráte divákům i u televizních obrazovek skvělé podání svých kata. Verdiktem rozhodčích byl úspěšnější Jindřich Pilmann, který na této soutěži vybojoval tři medaile. Zajímavostí, která nebyla pro něho z těch nejpříjemnějších, byla skutečnost, že ke své finálové kata nastupoval několik minut po té, co v soutěži kumite družstev za českou reprezentaci svedl velmi tvrdý a náročný souboj s reprezentantem Dánska o zlatý pohár. Ke zlaté v kata a stříbrné v kumite družstev přidal ještě zlatý pohár v kumite do 78 kg. Sborem rozhodčích byl označen za nejproduktivnějšího závodníka turnaje a výraznou osobnost české reprezentace.
Pro příští rok uvažuje vedení ČSKe o dalším rozšíření této renomované soutěže o kategorie mládeže a tak navýšení startovního pole o talentované závodníky domácí i zahraniční scény, kteří se zde zatím neobjevovali.

Fotodokumentace z tvrdých bojů Vojtěcha Ježe v družstvech mužů proti dánským soupeřům