MISTROVSTVÍ SVĚTA 2006 - Hannover SRN

Světová organizace WKC pořádala další své Mistrovství světa v karate mládeže a dospělých a to v německém Hannoveru. Mezi účastníky výpravy České republiky měli své místo i závodníci Shotokan Klubu Rajchert Sport Union z Ústí nad Labem.
Vojtěch Jež, Tomáš Pavlíček, Karel Hung a bratranci Luongové byli, po semináři se španělských metodikem Sebou, na toto světové klání velmi dobře připraveni. Martina a Romana Luongovi však zaskočila nečekaná technická závada v aparátu německé ambasády a tak nedostali včas potřebné vízum. Tato skutečnost je stála odjezd na soutěž.
První den šampionátu naši závodníci obdrželi porážku, když úvodního soupeře, pozdějšího Mistra světa tým Srbska nedokázali ve třech zápasech porazit. Jež prohrál 3:1, Hung 6:0 a jen Pavlíček pozvedl českou vlajku vítězstvím 4:1.
Druhý den soutěže však přinesl očekávané ovoce. Pavlíček bojoval ve váze –78 kg a postupně vítězil. Přes Američana 5:1, Slováka 6:0 a Srba 2:0 se dostal až k branám finále, kde ho porazil další Srb 0:1. Celkově tak obsadil stejně nádherné třetí místo.
Karel Hung, startující v kumite jednotlivců do 68 kg, postupoval jako Pavlíček přes reprezentanty Ruska 2:1, Maďarska 6:0 a Ruska 4:3, ale v semifinálovém zápase narazil rovněž jako Pavlíček na srbského reprezentanta /nejúspěšnější výprava mistrovství/, který jej porazil těsně 0:1. Stejně tak jako Pavlíček si tedy odvážel cennou bronzovou medaili.

Jak v týmech tak i v jednotlivcích se nedařilo pouze Vojtěchu Ježovi, který prohrál úvodní zápas s reprezentantem ze Španělska a tím pro něj soutěž, konaná bez repasáži skončila.
„Máme dvě bronzové medaile, kterých si nesmírně cením a navazujeme tak na naše přecházející úspěchy Zbořilové, Týleho, Luonga, Kalamena a dalších z těchto vrcholných světových soutěží“, s úsměvem hodnotil Josef Rajchert, který v uvedených dnech soutěže fandil „jen“ telefonicky z české soutěže NP žáků v Ústí nad Labem, kde startovalo druhé závodní pole klubu.