BALATON KARATE CUP 2006 SIÓFOK

Tradičního mezinárodního turnaje Balaton Karate Cupu 2006 v maďarském Siófoku se zúčastnila i sedmičlenná výprava českých karatistů. Mezi osmi účastnickými státy Evropy a celkem 580 závodníky, se závodníci vedení zkušeným koučem Josefem Rajchertem, neztratili. Podařilo se jim vybojovat v kata, kumite jednotlivců i kumite družstev celkem 10 medailí.

Denisa Canincová, která v ústeckém Shotokan Klubu Rajchert Sport Union získává po přestupu zahraniční ostruhy, zabodovala prvním místem v kumite do 57 kg /výhrou ve finále nad Maďarkou Szin/ a byla i u úspěchu družstev děvčat do 16ti let stříbrnou medailí.
Druhým úspěšným závodníkem výpravy byl Jakub Bancíř /host. KABU Praha/, který nejprve zvítězil v kata dorostu mezi 16ti závodníky a poté přidal bronz v kumite dorostu do 60 kg.
Junior Vojtěch Jež, po vystoupení na MS v Hannoveru, potřeboval spravit svou bez medailovou chuť a tak se s vervou zakousl do kumite juniorů do 80 kg. Svedl vítězné souboje se srbskými závodníky, reprezentantem Maďarska a až ve finále těsně prohrál s Chorvatem Jajticem na rozhodnutí praporků. Odvezl si zaslouženě stříbrnou medaili.
Druhé místo vybojoval, rovněž mezi dorostenci do 65 kg, Jan Tobola /host.SP H.Králové/, který pouze ve finále nestačil na maďarského závodníka Thóta.
Silně obsazená byla soutěž v kata dorostenek. Zde bojovala v šestnáctičlenném poli Věra Nguyenová. Pro zahraniční start si vybrala sestavy, se kterými bude bojovat na M ČR v prosinci v Ústí nad Labem. V prvním kole porazila Maďarku, druhém kole Slovenku, ve třetím kole podlehla 1:2 srbské závodnici a do boje o třetí místo zařadila novou sestavu Gojushiho sho, se kterou jasně zvítězila. Ověřila si tak svou přípravu a odvezla si bronz.
Mladý Petr Gombita /13/ nastupoval mezi patnáctiletými v kumite nad 65 kg. Podařilo se mu vybojovat třetí místo.
„Petr potřebuje ještě závodnicky dozrát, ale jeho výkon a kombinační schopnosti odpovídají jeho věku“, komentoval závodníka trenér Rajchert.
S dalšími medailemi, kumite do 80kg mezi muži, se chlubí Tomáš Brož /host.SP H.Králové/ a družstvo mužů, které prohrálo se silným týmem Chorvatska a obsadilo celkově třetí místo.