Naše výprava (120 závodníků) vybojovala celkem 69 medailí (15x zlato).
1. CZECH REPUBLIC
, 2. Anglie, 3. Ázerbájdžán…...
Podrobnosti následují.

Shotokan Top výpravou karate ve Švédsku
Jako již tradičně na závěr školního roku vyrazila výprava karatistů ČR pod hlavičkou ústecké školy Shotokan Klub Rajchert Sport Union do švédského Eslov na WORLD CUP karate. V konkurenci přes 400 závodníků zde poznali své soupeře z Anglie, Austrálie, Belgie, Ruska, Polska, Francie, Ukrajiny, Azerbajdžánu, Dánska, Švédska, Íránu a dalších zajímavých zemí.
Výprava zde v uplynulých ročnících získala řadu předních umístění a tak zájem o start na této soutěži byl obrovský. „Popasovat se“ s mezinárodní konkurencí vyjelo na 120 závodníků českých klubů, které přijaly pozvání ke společné reprezentaci českého karate od ústecké školy.
Závodníci ústeckého Shotokanu tak byli posíleni o závodníky z Dvora Králové, Žatce, Českých Budějovic, Prahy, Bíliny, Ostravy, Jeseníku a skupinu závodníků ze spřátelených klubů Trenčína a Trnavy.
Již šestnáctá výprava do země Vikingů dopadla opět úspěšně. Vybojovala celkem úctyhodných 69 medailí, z toho na 15 prvenství!
V součinnosti s výpravou dalšího českého klubu Kamura ryu dosáhla tak na nejvyšší ocenění na soutěži a to udělení zlatého poháru pro The Best Country, který převzal za Českou republiku vedoucí výpravy Josef Rajchert. Na druhém místě skončila výprava Anglie a na třetím Azerbajdžánu.
Mezi nejvýraznější opory výpravy ústeckého karate patřili závodníci Roman a Martin Luongoví, kteří vybojovali čtyři medalie v kata i kumite /1,2,3,3/ a Nikola Meisnerová v kata, kumite a kata týmu /1,2,3/.
Další zlatou medailistkou byla Věra Nguyenová, která v postupu do finále porazila těšně další shotokanistku Kateřinu Bandasovou 3:2, ta přes svůj vynikající výkon obsadila třetí místo.
Stříbrné medalie ještě ze světového poháru přivezli i nováčci Michal Oravíček a Dominik Bandas, bronzové medaile Petr Holárek a za výpravu ze Žatce David Meduna /3. kumite/ a V. Aschenbrenner 2 x 3. místo v kumite. Svou mezinárodní premiéru si pěkným čtvrtým místem ozdobila i Alenka Luongová v disciplíně kata.
„České karate opět potvrdilo své kvality a vynikající mezinárodní úroveň“, krátce komentoval úspěch vedoucí výpravy Josef Rajchert.
Češi dokázali i kvalitativně rozšířit mezinárodní tým rozhodčích soutěže. Rozhodčí Kocmánek, Dvořák, Rajchert, Svárovský a slovenští Hajmach, Rebro A. a Rebro R., kteří pomáhali soutěž bezchybně řídit, zde pracovali pod přímým vedením Javiera Escalante - člena světové komise rozhodčích a byli za svou činnost odměněni pohárem pořadatele .

Josef Rajchert převzal pohár za první místo v úspěšnosti států za výpravu České republiky - The Best Country World CUP karate Sweden