Národní pohár dorostu a juniorů v karate

Svým prvním kolem startoval v pražské sportovní hale na Lužinách Národní pohár dorostu a juniorů v karate ČSKe.
První body do postupu na M ČR 2006 zde chtělo vybojovat na 208 závodníků ze 42 klubů celé České republiky. Soutěž byla nově posílena o kategorii mladšího dorostu 14 – 15 let, která viditelným způsobem zvětšila objem startovního pole. Lehkým negativem soutěže byla skutečnost, že na tomto turnaji byla nasazena i řada závodníků nízké technické úrovně, postrádajících základní zápasové zkušenosti, kteří by měli své ostruhy získat nejprve na nižších  regionálních soutěžích. Dle dosažených výsledků si přijeli pouze vlastně zatrénovat s kvalitnějšími soupeři.
Stupně vítězů obsazovala většinou řada již osvědčených závodníků seriálů NP ČR a překvapení ve špičce bylo jen málo.
V kata dominovala řada závodníků SC Flair, Šin mu Hodonín, Kesl Ryu a Karate Vision. O překvapení se postaral Miroslav Ziegler z Tarokanu Brno, který ve finále dorostu porazil letošního seniorského vicemistra ČR Vladimíra Míčka. Krom poháru a zlaté medaile si tak odnesl cenný skalp.
Jasnou favoritkou soutěže juniorek, která si zasloužila ovace obecenstva, byla Lenka Zuzánkové /Karate Vision Praha/, která v konečném finále porazila Anetu Masarykovou /TJTŽ Třinec/, závodnici, která s ní v kategorii až do finále držela krok v postupu.
V disciplíně kumite se o prvenství v jednotlivých kategoriích dělilo více klubů. V konečném celkovém hodnocení si nejvíce medailí odvážely ústecký Sport Union SKR a KK Prátr Trutnov /8/.
Nejvíce prvenství v kata i kumite (3) vybojovaly TJ Autoškola Mladá Boleslav, Kamura ryu Ústí n.L. a SKK Liberec.
Excelentními technikami se za ústecké karatisty Sport Unionu SKR v kumite opět blýskl Tomáš Pavlíček, který si udržuje již delší dobu skvělou formu. S přehledem vyhrál kategorii juniorů do 75kg. Posledním soupeřem mu byl ve finále Marcel Skalický z Karate Ústí nad Orlicí. Druhou zlatou medaili vybojoval Philip Havlíček v kategorii dorostu nad 65kg, který nedal šanci ani jednomu ze soupeřů a zaslouženě vystoupil na nejvyšší stupeň. O dva níže stanul jeho klubový kolega Pavel Chroust, který ještě nemá dost zápasových zkušeností a tak odjížděl s bronzem.
Do sbírky ústeckých závodníků přidal ještě stříbrnou medaili v kumite mezi dorostenci do 65kg David Svoboda.
Bronzové medaile přibyly do sbírky v kata dorostenek Věře Nguyenové, v kumite nad 55kg Sabině Seinerové a Karlu Hungovi, junioru do 65 kg.
“Soutěž byla dobře načasována a máme vcelku dobrou sportovní formu," komentoval medailový zisk Josef Rajchert vedoucí klubu. “Mrzí mne jen Hungova netaktičnost, kdy v rozhodujících postupových nebo finálových zápasech nedokáže udržet na uzdě svou vynikající formu a díky opakovaným kontaktům se připraví penalizací o hodnotnější medaile nebo i tituly. Budeme muset zapracovat na psychické přípravě a větší taktice“, uzavírá hodnocení ústecký šéftrenér.