Národní pohár karate Trutnov

Závodníci žákovské kategorie Českého svazu karate zápolili na prvním kole Národního poháru v Trutnově.
Kategorie žactva byla přesunem vyšší věkové kategorie mladšího dorostu do jiné soutěže ochuzena o řadu závodníků, ale přesto se sjelo přes 160 soutěžících z celé republiky reprezentované 29 kluby.
Disciplína kata měla velmi početné obsazení.
Závodníci ústecké školy Shotokan Klubu Rajchert Sport Union vybojovali celkem dvě zlaté, dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile. Největšího úspěchu dosáhl Martin Luong v kategorii starších žáků, kde startovalo 23 závodníků. Po výhrách v eliminacích porazil ve finále i svého klubového kolegu Jana Hofmana a celkově zvítězil.
Druhým úspěšným byl Roman Veis. Přestože se připravoval zejména na disciplínu kata, v kumite překvapil. Porazil své soupeře z eliminací a stanul ve finále proti Janu Hanýskovi z TJ Jeseník. I tohoto závodníka zdolal a připsal si tak, krom zlaté medaile i hlavní body na postup na prosincové M ČR.
Zuzana Teufelová startovala v kata mladších žákyň a dařilo se jí skvěle. Prošla mezi 14 závodnicemi do finále, kde jí uniklo 1:2, celkové vítězství porážkou od Fabiany Bytyqi z Kamura ryu Ústí n.L. Bronzové pozice za ní obsadily Tereza Chalupská a Alena Luongová ze stejného klubu. Bronz si ze soutěže rovněž odvezla dobře připravená Petra Halamová v kategorii kata starších žákyň a dále Petr Gombita v kumite starších žáků nad 60kg.
„Měl jsem možnost sledovat některé zápasy svých závodníků a hodnotím velmi pozitivně vystoupení zejména Chalupské, Teufelová, Meisnerové a Veise i Luonga v kata . V kumite mají stále ještě technické rezervy mladí Gombita a Hofman s Růžičkou, říká šéftrenér Josef Rajchert a dodává „naopak mne v kumite překvapil nasazením Veis i Luong, který má stále stoupající křivku úspěšnosti“.
Nejbližší akcí velkého významu jistě bude start seniorských závodníků Lucie Zbořilové, Tomáše Pavlíčka a Karla Hunga na nadcházejícím Mistrovství Evropy WKC v Bratislavě.
„Všichni tři závodníci jsou v optimální formě a mají reálnou šanci na medailová umístění“, hodnotí připravenost závodníků Nechyba, trenér Áčka kumite, „doufám že i nějaké vybojují“, dodává.