GRAND PRIX Hradec Králové

Spartak Hradec Králové hostil tento víkend ve dvou soutěžních dnech přes 400 karatistů z Čech, Polska, Rumunska, Chorvatska, Slovenska a Polska. Na tradiční Grand Prix se bojovalo, v Kongresovém centru Aldis, v kata i kumite na pěti tatami až do večerních hodin. Sobota patřila mládeži do 15ti let a neděle byla ve znamení seniorů a Masters.
Do Hradce Králové vyjel i závodní tým Shotokan Klubu Rajchert Sport Union Ústí nad Labem a podařilo se mu vybojovat na 21 medailí.
První soutěžní den startovali členové dětského závodního týmu a zejména disciplína kata jim přinesla řadu medailových umístění. Nejlépe si vedla Nikola Meisnerová, která prošla celým početným polem závodnic a ve finále porazila Bytyqi z Kamury Ústí. Druhou zlatou přidala v další kategorii Tereza Chalupská, která vystoupila na stupně vítězů doprovázena třetími, Alenou Luongovou a Zuzanou Teufelovou ze stejného klubu. V kumite mladších dorostenců do 55 kg  vybojoval zlato Roman Luong, který sbírá v poslední době jedno vítězství za druhým.
Se zlatými medailemi přispěli druhý den i Karel Hung v kumite mužů do 65 kg a překvapení startovního pole SKR SU trenér Petr Nechyba, který zvítězil v kumite Masters.

Medaile SKR Sport Union Ústí nad Labem:
Kategorie kata žákyně 7-11 let do 6.kyu – 1. Tereza Chalupská, 3. Alena Luongová a Zuzana Teufelová, kategorie kata žákyně 7-11let nad 5.kyu -1. Nikola Meisnerová, kategorie kata žáci 7-11let 3. Vít Skala a Jakub Vavřička, kategorie kata žáci 12-13let 2. Martin Luong a kata 14-15let 3. Roman Luong. V dorostenkách Věra Nguyenová 2.místo.
Tým kata ve složení Chalupská, Kváčová a Meisnerová 3. místo.
V disciplíně kumite kategorie 7-11let – 35 kg 2. Tereza Chalupská a +35kg Zuzana Teufelová. Mezi dorostenci – 55 kg 1. Roman Luong a +65 Philip Havlíček. Na 3. místě Jan Hofman v kumite žáků do 50, Petr Gombita nad 60 kg a David Svoboda mezi dorostenci Open. Lucie Zbořilová bodovala 2. místem mezi ženami do 60kg.
1. místo v kumite do 65 kg a 2. místo v kumite mužů Open Karel Hung a 1. místo kategorie Masters Petr Nechyba.
„Pochvalu si, za své výkony, zaslouží jistě všichni členové výpravy, ale je třeba vyzvednout vystoupení zejména malých závodníků Chalupské, Vavřičky, Skaly, Luongové a Teufelové. Velmi mne také potěšil vzrůstající trend u závodníků Luonga, Havlíčka a Hunga. Spolu s Nguyenovou předvedli přítomným diváků i soupeřům pěkné výkony jak v kata tak v kumite“, podělil se o své dojmy šeftrenér Rajchert.
„Philip Havlíček předváděl obdivuhodné dynamické starty na své protivníky a s přehledem vítězil. Snad proto, že je ve vynikající formě, byl až příliš rychlý a ve finále se vykontaktoval na rumunském závodníkovi. Stejný problém má i Karel Hung, jehož forma je také nyní optimální /zlato a stříbro/. Soupeři nestačí zareagovat na jeho útok a tak dochází ke zbytečným nedovoleným zásahům. Je třeba zapracovat i na této taktice vedení zápasu“, zhodnotil závodníky i sám úspěšný trenér Nechyba, který se nečekaně postavil do role závodníka kategorie veteránů nad 35 let, kde zvítězil.