Czech Open a NP dorostu a juniorů

Víkendový turnaj karate Czech Open a Národní pohár dorostu a juniorů znamenal úspěch pro ústecké karatisty. Mezi 310 přihlášenými závodníky ze 42 klubů celé ČR vybojovali celkem 20 medailí.
Soutěž měla velké obsazení zejména v žákovských a dorosteneckých kategoriích. Největšího úspěchu dosáhla v prvním soutěžním bloku disciplíny kata Eliška Kváčová, jako vítězka kata kategorie děvčat do 9 let, kdy porazila všechny své soupeřky a odnesla si domů své nejdůležitější umístění letošního roku.
V těsném závěsu za ní pak odcházely se stříbrnými medailemi její finálová soupeřka Khasent Kaleová, Alena Luongová /kategorie děvčat do 11 let/, Petra Halamová mezi dívkami do 13 let a dále s bronzy Vít Skala mezi žáky do 9 let, Roman Veis a David Kaňka do 11 let, Nikola Meisnerová a Tereza Chalupská v kategorii žákyň do 11 let. Mezi 24 závodníky věkové kategorie do 15 let ještě vybojoval bronz Martin Luong.
Druhá polovina turnaje se odehrávala v disciplíně kumite.
„Nenasadili jsme všechny starší závodníky, protože řada jich maturuje a další se připravují na start na ME v Bratislavě, řekl kouč Nechyba, „ale stejně jsme si odnesli řadu medailí “.
Kumite, jako hlavní disciplína, sedí v letošním roce zejména junioru Tomáši Pavlíčkovi, který nejen vyhrál co dalo, ale přítomným divákům poskytl nezapomenutelné zážitky v eliminacích, kde svými bleskurychlými výpady kopů deklasoval své soupeře. Podařilo se mu zvítězit nejen ve své kategorii kumite do 75 kg, ale vybojoval i zlato v kategorii Open.
„Škoda, že pořadatel nenašel ocenění pro nejlepšího závodníka turnaje. Jistě by bylo jeho“, posteskl si Nechyba, který Pavlíčka připravuje a dodal: „měli jsme přihlášený i tým mužů na kumite, ale bohužel se nepřihlásil ani jeden domácí nebo zahraniční tým, se kterým bychom poměřili své síly“, dodal s neskrývaným zklamáním. V kumite se dařilo i dalším závodníkům. Svou smůlu konečně prorazil dorostenec Rudolf Helešic a vybojoval zlato v kategorii nad 75 kg. Tereza Chalupská, žákyně nad 30 kg, slavila ten den nejen úspěch v kata, ale vybojovala i stříbro v kumite.
Do plného výčtu medailí patří ještě bronzové medaile v kumite žákyň do 30kg Nikoly Meisnerové, Františka Šafra /žáci + 50kg/, Petry Halamové /žákyně do 45 kg/, Tomáše Baťky /žák do 45 kg/, Pavla Chrousta /žák + 65kg/ a Sabiny Steinerové /žákyně + 55 kg/.
Na závěr hodnocení výstupu závodníků Shotokan Klubu Rajchert Sport Union se vyjádřila i trenérka po kata Horváthová: „Vzhledem k tomu, že to byla domácí soutěž, nastupovaly v kata i méně zkušené závodnice a tak potěšil výkon zejména Kváčové a Kaleové, mezi staršími pak jistě, jako nová tvář závodnice Luongová“.