Ústecký Shotokan veze tři medaile z republiky

Karatisté Shotokan Klubu Rajchert Sport Union z Ústí nad Labem bojovali na Mistrovství ČR seniorů v Hustopečích o tituly mistrů ČR.
Vojtěch Jež,Tomáš Pavlíček, Lucie Zbořilová a Karel Hung odjížděli spolu se svými trenéry s představou zisku čtyř medailí. Vojtěchu Ježovi, jako jedinému, se nepodařilo „prodat“ svou kvalitní přípravu. Podepsal se na tom i před časem poškozený kotník. V kategorii do 75 kg prohrál úvodní zápas s D. Dvořákem /KK Bruntál/ 0:1 a dále nepostoupil.
Více štěstí měli ostatní závodníci týmu Petra Nechyby.
Tomáš Pavlíček předvedl nejpohlednější zápasy a zapsal se do povědomí přítomných soupeřů i diváků jako nejkreativnější závodník.
Porazil v postupu do finále v úvodním zápase Dovolila z Prahy 4:3, dále Helda z Příbrami 4:3 a Gajdoše z Havířova dokonce „vyškolil “ 8:0.
V dalším postupu jeho skvělé jízdy, ho zastavil až v prodloužení, za sporného zápisu rozhodčích a stavu 4:4, Hýsek z Č.Budějovic. Obsadil tak nakonec třetí místo.
Lucie Zbořilová nastupovala ve dvou kategoriích. Mezi ženami do 53 kg měla v prvním kole volný los a tak ve druhém kole stanula proti Zuzaně Linhartové. Ta přijela velmi dobře připravena a v napjatém zápase Zbořilovou porazila 2:1. Na výkonu Zbořilové se podepsala i před časem prodělaná měsíční viróza. V repasáži porazila Zadovou z Liberce a zařadila mezi své medaile také jednu bronzovou. V kategorii bez rozdílu hmotnosti si spravila chuť s reprezentantkou Pecekovou, kterou porazila 2:1 a postoupila do semifinále. Zde si hladce porazila se závodnicí Hýskovou z Č. Budějovic 5:0.
Finále pro ní byl opět oříšek, tentokráte v podobě osoby Linhartové Pavly, která byla stejně jako její sestra Zuzana  na letošní M ČR velmi dobře dynamicky připravena. Zápas skončil výsledkem 1:2 a tak získala titul vicemistryně ČR.
Posledním závodníkem výpravy byl Karel Hung, který mezi muži do 65 kg stanul v prvním kole proti Burgetovi z Kopřivnice. Tento zkušený závodník uplynulých mistrovství a reprezentant ČR se vrátil po delší odmlce na tento turnaj špičkově připraven. Hung nedokázal jeho bleskovým útokům odolat a prohrál i částečně díky své netaktičnosti. V repasáži porazil závodníka Rožka 1:0 a po té prohrál ve velmi nepřehledném zápase, i díky slabému výkonu hlavní rozhodčí, s pražským Moricem 0:1. Uteklo mu tak třetí místo.
„Naším předpokladem byly dvě medailová místa pro Zbořilovou, titul pro Pavlíčka a snad i Hunga. Mysleli jsme i na umístění Ježe mezi medailisty“, řekli shodně Josef Rajchert i Petr Nechyba z ústeckého Shotokanu.
Bohužel viróza a teploty upoutaly na lůžko i ústeckou, v kata startující Věru Nguyenovou, která sledovala záznam soutěže v televizi pouze z postele.