Karatista Pavlíček excelentně rozhodl

Dalším ročníkem proběhla ústecká mezinárodní soutěž v karate Northbohemia 2005. V sobotu 5.11. se ve Sportovní hale na Klíši utkalo na 250 závodníků z Anglie, Německa, Slovenska a celých Čech. Dopolední blok kata až po finálové duely dal vyniknout zejména borcům z klubu tradičního účastníka NB pražského Kesl ryu a domácím Shotokan Klubu Rajchert Sport Union a Kamura ryu. Mezi nejmladšími účastníky v kata zvítězili Brands /Kesl ryu Praha/ a Meisnerová /Sport Union SKR Ústí/. V mužích kraloval velmi dobře připravený Pilmann /Kesl ryu Praha/ a mezi ženami Vašíčková /Kels ryu Praha/. Do kytice úspěchů vložil svou medaili i samotný trenér Karel Kesl vítězstvím v kata veteránů. O první místa v kata družstev se střídavě dělili pořádající Sport Union SKR a další ústecký celek Kamura ryu.
Po slavnostním ceremoniálu a atraktivním vystoupení ústecké taneční skupiny Saigon /mistři ČR v Break Dance/ naplno odstartovalo zápasové klání v kumite na pěti tatami.
Sport Union SKR potvrdil roli favorita v této disciplíně a v konečném hodnocení obsadil první příčku /7-3-9/.
Druhé místo vybojoval celek Kesl ryu Praha /5-4-9/ a třetí skončil oddíl TJ Karate České Budějovice /5-3-1/.
K nejzajímavějším finálovým utkáním patřily ,jako již tradičně" finále kumite družstev.
V ženách proti sobě stanuly týmy TJ Růže Sokolov /Zicklerová, Budeánová, Pavlíková/ a Sport Union SKR Ústí n.L. /Zbořilová, Krejčová, Kučerová/. Zejména Radka Krejčová prokázala, že patří k absolutní české špičce v kumite /na tomto turnaji si však troufla i na kata, kde obsadila 3. místo/. Lucie Zbořilová si po vítězství v eleminaci týmů nad Pecekovou /8:2/ spravila chuť do dalších zápasů a vybojovala zlato i ve váze do 53 kg.
Opravdovou třešničkou pak byl v závěru soutěžního dne finálový zápas kumite družstev mužů. Ústecký Sport Union zde stanul proti silnému soupeři Karate Kolín. Čerství letošní senioři /junioři Pavlíček, Týle, Jež, Jirásko ,Hung a hostující Fiala/ však neponechali nic náhodě a zvítězili 3:0 na zápasy.
Poražený celek byl oslaben zejména o zraněného Mojmíra Turka, který po celý soutěžní den prokazoval obdivuhodné výkony ve své váze, Open i veteránech. Byl však v posledním finále zraněn v obličeji a tak na soupisce Kolína figuroval jako poslední. Za své úspěchy /1-1-2-3/ byl však pořadatelem odměněn jako nejúspěšnější závodník turnaje zvláštním pohárem.
Vítězný celek kumite družstev mužů si odnesl nejen obrovský zlatý pohár, ale i finanční odměnu 25.000,- pro muže a 9.000,- pro ženy. Jistě povzbuzující prvek před nadcházejícími vánocemi.
Závěrem jsme se zeptali pořadatele soutěže Josefa Rajcherta na jeho dojmy z proběhlého ročníku.
„Turnaj se nám vydařil téměř dle našich představ. Zúčastnilo se ho na 250 závodníků z 41 klubů a tří států. Trochu nás mrzí, že termín koliduje s přípravou nejlepších závodníků na MS na Kypru, ale kalendář je tak nabitý, že není možné se na podobné kolize ohlížet. Nepřijel tedy silný tým Havířova /v přípravě na MS/ a ohlášený tým loňských vítězů z Uzbekistánu /nedostali povolení k výjezdu/. Ty by jistě soutěž opepřily. Jsem velmi spokojen s výhrou mého týmu mužů, protože za dobu co turnaj pořádáme je to poprvé co jsme ho vyhráli v mužích, ženách a i celkově. Zejména, a nejen mne, uchvátil finálový duel v družstvech Tomáše Pavlíčka, který si svými vítěznými a excelentními kopy spravil reputaci po čtvrtém místě na republice“.