Trocha štěstí chyběla

David Svoboda Mistr ČR

Ústečtí karatisté Shotokan Klubu Rajchert Sport Union vyjeli ke svému republikovému svátku na dva dny do Brna.
Sportovní hala Vodova, ve dvou soutěžních dnech, přivítala špičku českého karate v kategoriích žáků, dorostu a juniorů.
Z vrcholného klání si závodníci trenéra Rajcherta, Nechyby, Horváthové a Kalamena přivezli celkem 21 medailí.
Jak se dívá na tento zisk šéftrenér J.Rajchert ?
„Medailový zisk byl podle očekávání splněn, příprava zhodnocena, řečeno ve zkratce, jenže v některých momentech se paní štěstěna dívala stranou… Měli jsme „políčeno“ na několik jasných titulů a tak se řada závodníků dostala až do finálových duelů. Svou úlohu splnil David Svoboda, který vybojoval titul Mistra ČR v kumite do 55 kg mezi žáky. Podali jsme velmi soustředěný výkon, který nám přinesl, mimo tohoto titulu, osm stříbrných a dvanáct bronzových medailí. Zápasy Tomáše Pavlíčka a Vojty Ježe byly bohužel ovlivněny v semifinálových zápasech trochu nešťastnými verdikty rozhodčích “.
Karel Hung se setkal ve finále se svým soupeřem Gureckým z Baníku Havířov. Ve velmi exponovaném zápase plném zvratů i kontaktů přešli po nerozhodném výsledku do prodloužení, kde právě díky kontaktu Hung prohrál. Vojtěch Jež stanul ve finále proti pražskému Pilmannovi /vítěz v kata/, který zúročil svou taktickou vyzrálost a Ježe těsně porazil. Jiří Týle v „předčasném finále“ s havířovským Sládečkem svedl velkou bitvu, která měla jednu z největších diváckých kulis, ale neprosadil se. Sládeček po té obsadil trůn M ČR a získal nominaci na MS juniorů. Lucie Zbořilová prošla přes eliminační kola mezi juniorkami do 53 do finále, kde se utkala s Linhartovou z Č. Budějovic. I přes pěkné bodované nástupy se nakonec musela sklonit před, letos velmi dobře připravenou, závodnicí trenéra Faktora.
Smolařem turnaje by se dal titulovat Tomáš Pavlíček, který předvedl velmi pěkné kombinační karate, ale právě on byl poškozen ve verdiktech rozhodčích již v eliminačních kolech, když mu neuznali několik zdařilých kopů na soupeře.
Pochvalu si zaslouží i výkony nejmladších závodníků jako Vladislav Kis, druhý v kumite do 30kg a Patrik Zeman kumite do 40kg, kteří se celou sezónu na šampionát cíleně připravovali a titul jim unikl o vlásek.

Medailový zisk ústeckého Shotokanu:
1.místo: D.Svoboda /kumite do 55kg dor./
2.místa: K.Hung /kumite –65 jun./, V.Jež /kumite -75kg jun./, L.Zbořilová /kumite –53 jun./, tým kata ml.žáci / Bandas,Kis,Kaňka /, tým kata ml.žákyně /Kváčová, Meisnerová, Chalupská /, kata tým st.ž. / Bandasová, Halamová, Křížová /, V.Kis / kumite –30kg ml.ž. /, P.Zeman / kumite –40 ml.ž./,
3.místa: J.Týle / kumite –70kg jun./, N.Meisnerová a Z.Teufelová / kata ml.ž./,K.Bandasová / kata ml.dor./ , D.Bandas kumite –30kg ml.ž./, J.Hofman / kumite +40 kg/,L.Benešová / kumite +50kg st.ž./, R.Luong / kumite –50kg st.ž./, P.Gombita / kumite +65kg ml.dor./, P.Havlíček a R.Helešic/kumite +65kg ml.dor./, S.Seinerová / kumite –55 kg ml.dor./.

Po krátkém odpočinku nastoupí naši závodníci na turnaji v Kopřivnici a hlavně se soustředí na mezinárodní turnaj NORTHBOHEMIA 5.11. v ústecké Sportovní hale na Klíši, kde očekávají silné mezinárodní soupeře.