Rajchertovi Shotokanisti vítězně na NP

Sobotní Národní pohár v karate žactva a dorostu v Praze Lužinách byl finální oslavou sezóny Shotokan Klubu Rajchert Sport Union z Ústí nad Labem. Mezi rekordním počtem 278 !závodníků z 47 klubů celé ČR vybojovali ústečtí „shotokanisti“ celkem 16 medailí, z toho šest prvenství.
Mezi nejúspěšnější závodníky se řadili mladší žáci Dominik Bandas a Ladislav Kis v jednotlivcích i týmech kata, mezi staršími žákyněmi a mladším dorostem Halamová, Bandasová a Křížová.
„Na týmy se cíleně připravujeme pětkrát týdně a mé cvičence to úžasně baví“ svěřila se trenérka Horváthová.
V kumite dominovali na této soutěži členové kumite týmu SKR SU dorostu a to zejména David Svoboda, který s každým závodem zlepšuje svou techniku. Mezi devatenácti soupeři se na této nominační soutěži vyhoupl až na vrchol. “David je cílevědomý a velmi vnímavý při vedení zápasem a to se vždy pozitivně odrazí v jeho výkonu“, sdělil podrobnosti o vítězi kategorie ml.dorostenců v kumite do 55kg Jan Kalamen, člen seniorské reprezentace ČR, který jako kouč a trenér předává mladým závodníkům ve Sport Unionu své zkušenosti.
“Potěšil mne konečně i Ruda Helešic, který nepodává standartně špičkové výkony, ale na této soutěži se probral a chtěl si vybojovat postup na M ČR. To se mu povedlo a nyní už je jen na něm zda bude v nastavené úloze nominovaného závodníka pokračovat“, řekl Kalamen závěrem.
Z pohledu výkonu v maratónu disciplíny kata si svou chválu zaslouží Patrik Zeman, který se probojoval ve čtyřiceti členném startovním poli až do semifinále, kde obsadil třetí místo. K němu si přidal stříbro v kumite mladších žáků do 35kg, když podlehl pouze ve finále Doliškovi z Havířova.
Sezónu zakončí ústecká škola karate veřejnými zkouškami na technické stupně v úterý 14.6. v Lovosicích a Ústí nad Labem Doběticích od 17,00 hodin. Tradiční letní Karate Kempy v Jiřetíně a Soběslavi, ve čtyřech turnusech, startují druhý týden prázdnin a vrcholí přípravou na sezónu v srpnu.
„Sezóna to byla velmi úspěšná, děkuji všem trenérům za přípravu našich závodníků a žákům za jejich výsledky“, zhodnotil klubové úspěchy šéftrenér ústecké školy karate Josef Rajchert, který již nyní chystá novinky na začátek školního roku pro nové zájemce z řad mládeže.