Karate ve Slovinsku, Meduna hvězdou turnaje.

Slovinské město Postojna hostilo na květnovém mezinárodním turnaji v karate Postojna Cup 2005 i výpravu českých karatistů z Ústí nad Labem.
Shotokan Klub Rajchert Sport Union přijal pozvání místního importéra vozů Škoda a Klubu karate Postojna a nechal se po deset dnů hostit ve zdejších horách. Závěrem krásného pobytu byly závody mezi osmi státy a 500 závodníky. Mezi výpravami Chorvatska, Černé Hory, Srbska, Slovinska, Itálie, Německa, Bosny a Hercegoviny, Slovenska a Čech si naši závodníci vedli velmi dobře.
David Meduna /host.KC Žatec/ vybojoval v přesvědčivých zápasech první místo v kumite nad 80 kg a stal se díky svým výkonům miláčkem obecenstva.
Druhou úspěšnou medailistkou byla Kateřina Bandasová, která startovala ve dvou disciplínách. V kata žákyň vybojovala stříbrnou medaili a v kumite do 50 kg bronz.
Starší žák Martin Luong ve velmi silně obsazené kategorii „katařů“ prošel až do finále, kde obsadil druhé místo.
Dvěmi bronzovými medailemi uzavřeli tento úspěšný výjezd Karel Hung, který v kumite do 65 kg porazil své soupeře z Itálie, Chorvatska i Německa, ale do finále se nedostal přes těžký zápas s domácím závodníkem Miličem. Anna Emingerová /host.KC Žatec/ nastupovala v kategorii žen do 60 kg, kde rovněž obsadila třetí místo.
„Kromě obvyklého kolotoče turnaje jsme si tentokrát mohli i relaxačně vydechnout, když jsme díky laskavosti uvedeného sponzora mohli shlédnout i neopakovatelné krásy přírody jako jsou Postojnské jamy, Predjamský Grad nebo oblast přímořských pláží“, komentoval výjezd svých závodníků Josef Rajchert, který spolu s trenérkou Horváthovou výpravu doprovázel.