Žákyně Benešová zlato v kumite

Na 193 závodníků ze 34 klubů České republiky si to rozdalo tuto sobotu na Národním poháru žáků v karate v Plzni. Ústecký Shotokan Klub Rajchert Sport Union vyjel na tuto soutěž s mladší závodní přípravkou a přivezl osm medailí.
„V kata jsme vsadili na týmy mladších děvčat a to nám přineslo zlato !“, řekla trenérka žaček Horváthová. V jednotlivcích si pak bronz v kata vybojovala  mezi 15ti závodnicemi  Nikola Meisnerová.
Kumite mělo úspěšnější průběh. Medailový zisk zahájil Vladislav Kis, který pouze ve finále kumite do 30 kg podlehl Sládkovi z Písku.
„Již od soutěže talentů na Májovém poháru v Lovosicích je na Vláďovi znát pokrok v disciplíně kumite, které se nyní více věnuje. Medaile z Národního poháru dává tedy tušit, kudy se bude tento talentovaný žák dále ubírat“, poznamenal Jan Kalamen, který si vybírá nové talenty do skupiny žáků a dorostu na kumite, kterou má jako asistent trenéra výukově na starost.
Na úspěch Kise navázala Lucie Benešová zlatem mezi staršími žákyněmi nad 50kg. Dalšími medailisty byli pak David Svoboda, úspěšný stříbrem v kategorii žáků do 55 kg a Philippe Havlíček, rovněž stříbrem mezi mladšími dorostenci nad 60 kg. Bronzové medaile přidali, na soutěži této úrovně, začínající závodník Ondřej Zahradník /kumite do 60 kg/ a dále Martin Luong /kumite do 40 kg/.