Týle, Hung a Meduna zlato v kumite

Ve dnech 21.- 22. se konal v maďarském Siófoku XXV. mezinárodní turnaj karate, IB Karate Cup, kterého se zúčastnilo cca 280 závodníků (25 týmů) z 5 států (Maďarsko, Slovensko, Srbsko – Černá hora, Polsko a Česká republika). Mezi těmito účastníky bojovala i ústecká skupina závodníků juniorské a seniorské kategorie. První ze SKR Sport Union nastupoval  za české barvy na tatami  Jiří Týle. Jako první měl volný los, ale ve druhém kole těžký zápas se závodníkem ze Srbska, kterého porazil. Vybojoval si tak postup do finále. V něm nastupoval k duelu se Slovákem Vyskočem, kterého porazil vysoko 8:2.Vybojoval pro český tým první důležitý zápas a zlato.
K dalšímu zápasu, přímo do finále, nastupoval Karel Hung. Čekal ho zápas se Srbem Gloricem, který s přehledem vyhrál 6:0. Vybojoval tak týmu druhé zlato. V kumite do 75 kg startoval Jan Kalamen, proti kterému nastoupil Polák Czasplika. Toho jasně porazil 3:1 a setkal se tak ve finále s kolegou výpravy Davidem Medunou /host. KC Žatec/. Ten si vybojoval postup přes Srba Delice 4:0. V tomto duelu si Kalamen v první vteřinách na velmi špatném povrchu tatami zvrtl kotník a tímto pádem si na konec „došel jen“ pro stříbro a Medunovi ředitel soutěže předával zlato.
Nejmladší účastník našeho týmu, Lukáš Polzer / host.SP H.Králové / nastoupil ke svému prvnímu zápasu se Slovenským závodníkem Janošem, kterého porazil v prodloužení 4:3 .V boji o prvenství prohrál s Tonasem z Maďarska vybojoval tak stříbro.
Jako poslední proběhly zápasy kumite týmů. Závodníci Shotokan Klubu Rajchert Sport Union nastupovali ve složení – D.Meduna, K.Hung a J.Týle. Porazili v dramatickém finále Slovenský tým Trnavy 4:1 a tím vybojovali další zlato a pohár.
„Přes prvotní obavu ze závodníků Srbska a Slovenska, kteří působili dojmem dobře silově připravených závodníků, se našim závodníkům podařilo po prvních výhrách prolomit ostych a zabojovat na skutečně mezinárodní úrovni“, řekl Jaroslav Tvrdík, který jako kouč výpravu provázel.
Mezi početnějšími výpravami / Maďarska, Slovenska a Srbska/ nakonec zápasy našich závodníků byly těmi nejvíce odměňovanými bouřlivým potleskem, jak ze strany diváků, tak i od samotných soupeřů.
„Naši závodníci vynikali zejména nápaditým vedením boje, variabilitou kombinací a rychlými nástupy v kontra technikách, přesně tak jak se v letošním roce připravovali“, komentoval Tvrdík úspěch závodníků, které přebíral od trenéra kumite Nechyby k vedení zápasů.
„V době konání několika významných turnajů jsem doprovázel závodníky na ME ve Španělsku , kde jsme rovněž uspěli a tak tyto úspěchy byly pro mne krásné uvítání“, řekl Josef Rajchert šéftrenér ústeckého Shotokanu a dodal: „konfrontace našich závodníků s evropskou konkurencí je velmi důležitá , což se výrazně podílí na zvyšování jejich kvality. Po úspěchu ve Slovinsku, Španělsku a Maďarsku vyjíždíme letos před prázdninami ještě do Švédska a hned v září po přípravě na Evropský pohár do Německa“.