Zlatá Halamová

Petra Halamová  ze Shotokan Klubu Rajchert Sport Union se stala vítězkou posledního kola Národního Poháru žáků v Českých Budějovicích. V sedmnáctičlenném startovním poli mladších žákyň postupně porážela své soupeřky až do finále.
V posledním finálovém  cvičení kata porazila 2:1 Michaelu Tlolkovou z Tarokanu Brno. Zajistila si, jako jedna z posledních členek SKR SU, svou nominaci na Mistrovství České republiky v závěru letošního roku v Ústí nad Labem.
Třetí příčku obsadila ve stejné kategorii její klubová kolegyně Nikola Meisnerová.
V kategorii mladších žáků pak ještě přidal bronzovou medaili v kumite do 40 kg Jan Fischer, kterému se v kata nedařilo.
„Na poslední kolo jsme vyjeli pouze se závodníky, kteří ještě neměli nominace na M ČR. U Fischera a Meisnerová bude ještě záležet na celkovém součtu zisku bodů z ostatních soutěží. Již dnes je však jasné, že nominačně obsadíme skoro všechny kategorie na M ČR mládeže“, řekl Josef Rajchert šéftrenér klubu.
Tak jak jsme byli svědky perfektně připraveného mezinárodního turnaje Northbohemia, jistě i na M ČR se máme  pod pořadatelskou hlavičkou tohoto velkého ústeckého klubu na co těšit.
Mistrovství České republiky v karate mládeže proběhne ve Sportovní hale na Klíši ve dnech 11. a 12. prosince. První den soutěží dorost a junioři a v neděli pak žáci.