Karel HUNG bojoval na Evropě

Na třetí kolo čtyřkolového Evropského poháru  Golden league German Open / Miláno, Rotterdam, Dresden , Paříž/ vyrazila i početná výprava českých klubů. Předposledního kola této soutěže se zúčastnilo neuvěřitelných 690 závodníků ze 36 států. V soutěži kumite, kde se sešla kompletní evropská závodnická špička byla neskutečná konkurence. Dá se hovořit o předsunutém Mistrovství Evropy, protože řada státních reprezentací pojala tento turnaj jako nominační pro nadcházející seniorské Mistrovství světa v Mexiku.
Mezi českými závodníky v této disciplíně se dařilo Lucii Zbořilové z SKMP Praha a Petru Zoubkovi z Karate České Budějovice. Oba shodně obsadili ve své kategorii do 53 a 80 kg sedmé místo.
Pochvalu si zasloužil i Karel Hung ze Sport Unionu SKR z Ústí nad Labem, který při své premiéře na tak významném turnaji prošel až do třetího kola, kde podlehl zkušenému mistru Evropy Francescu Ortu z Itálie, nad kterým střídavě během zápasu i vedl.
Největšího úspěchu ze všech českých závodníků však dosáhla v kata Petra Nová z Plzně, která prošla eliminacemi až do finále.
Po náročných šesti kolech cvičení nechala za sebou řadu evropských ženských es včetně vynikajícně připravených Venezuelanek a ve finále se postavila Kanaďance Kristel Larouche.
Verdiktem rozhodčích 5 proti 0 jasně ukázala svým finálovým cvičením katy Annan, že její forma je skvěle načasována a tak se jistě ocitne, tak jako v Drážďanech i ve finále na Mistrovství světa v Mexiku.