Na šest set závodníků ze třiceti zemí měřilo síly

na Open World Cup Karate ve švédském Eslov

Již po čtrnácté nechyběla na tomto velikém švédském turnaji ani česká výprava pod vlajkou Shotokan Klubu Rajchert Sport Union z Ústí nad Labem.
Sedmdesátičlenná výprava postavila do bojů o prestižní medaile dětí, kadetů, juniorů i seniorů celkem 44 závodníků.
V červenočerných barvách ústeckého Shotokanu letos bojovali i hosté z Kolína, Prahy a Mladé Boleslavi. Hned v úvodním dnu třídenního zápolení se Rajchertova škola karate rozjela ve velkém stylu, který vyústil v zisk 42 medailových míst.
Své premiérové medaile si vybojovali nejen mladí závodníci z Lovosického střediska, ale i již ostřílení borci z Ústí n.L. Martin Luong suverénně zvítězil v  kategorii žáků kumite do 40 kg a pak přidal ještě bronz v kata. Naplnil tak zcela výsledky své letošní sezónní sbírky. Jeho kluboví kolegové z téhož střediska Roman Luong, Patrik Zeman a Miroslav Bačák rovněž oslavili své premiérové vystoupení ziskem bronzových medailí v kumite dobře obsazených kategorií žactva. Opět se potvrdilo, že máme na to porazit závodníky stejné věkové kategorie z Anglie, Švédska, Ukrajiny či Německa a druhý den byl ještě lepší.
Kadeti v letošním složení Jež, Lhotský, Jančík a Týle již potřetí obhájili prvenství v kumite družstev, když si nejprve poradili s týmem Anglie a poté v dramatickém finále až třetím rozhodujícím zápasem porazili družstvo Holanska, do té doby považované za favority soutěže.
Vojtěch Jež předvedl koncert taktiky a soustředěnosti ve vypjatých momentech zápasu.
Třetí den patřil juniorům a seniorům. Nejvýraznějšími osobnostmi celého turnaje třetího dne byli bezesporu David Meduna /hostující z KK Žatec/ a Lucie Zbořilová / SKMP Praha /.
Celkem vybojovali v disciplíně kumite po zlatých třech medailích a to i díky startu v týmech.
Meduna navíc ještě ve svých hmotnostních kategoriích přidal jedno stříbro mezi juniory a bronz v seniorech. Tak jako v uplynulých ročnících česká výprava udělala našemu republikovému karate čest a postavila se do čela tabulky v zisku medailí. Konkurovat ji byla schopna pouze výprava z AMA z Anglie, která startovala v počtu 90ti závodníků.
Naši výpravu provázel tým šesti rozhodčích, kteří potvrdili velmi dobrou českou úroveň nejen v kvalitě přivezených závodníků, ale i v profesionálním rozhodování.
Josef Rajchert byl navíc odměněn jako nejlepší rozhodčí a ještě se mu dostalo pocty přebrat ocenění ředitele soutěže p.Asghara Keshwardoosta pro „The Best Country“.
České karate se opět neztratilo zanechalo po sobě velmi dobrý dojem.

Výsledky výpravy SKR SU:
Zlaté medaile:
M.Luong / kumite –40kg/ ,J.Týle /kumite –65 kg/,V.Jež / kumite –70 kg /, L.Zbořilová /juniorky –60 a seniorky –53 kg/ , M.Turek / kumite veteran /, D.Meduna / kumite muži –80 kg, Open muži, junioři -80 kg /, K.Hung / senioři –60 kg/, L.Smékalová /ženy + 60kg/,K.Bandasová / kata žákyně /, J.Lhotský / kumite dorost –60kg /, V.Míček / kata žáci /.
Stříbrné medaile:
R.Luong /kata žáci/, J.Týle /kata dorost/,J.Svitek / kumite junioři –60kg a kumite senioři –60 kg/, D.Meduna kumite junioři +80 kg /, J.Hušek / kumite žáci +55 kg /,
Bronzové medaile:
Kata-M.Luong, J.Jančík, D.Vobr, L.Pavlíková.
Kumite :M.Bačák –50kg, P.Zeman –40kg, J.Jančík –60 kg, M.Turek +80 kg,K.Hung –60 kg, O.Kopalová +60 kg, K.Bandasová + 50 kg, T.Matějka –80 kg, D.Vobr –65 kg, L.Pavlíková + 55 kg, V.Andrle –75 kg, J.Fischer – 40 kg, P.Havlíček + 50kg, V.Míček – 55 kg, V.Keller – 43 kg.
Týmy:1.Kadeti / Jež, Jančík, Lhotský, Týle/,1.Ženy / Zbořilová, Smékalová, Kopalová/, 3.Muži / Matějka , Turek, Meduna /.

pokřik vítězů

Lucie Zbořilová, Olga Kopalová a Lucie Smékalová vítězky kumite týmů žen.

Úspěšná K. Bandasová

Lucie Zbořilová opora ústeckého týmu v kumite.

Karel Čína Hung si díky své zápasové soustředěnosti a taktice vybojoval v kumite seniorů zlatou medaili.

V akci lovosické středisko, Petr Urban čtvrtý v kata seniorů
a 4. v kumite seniorů do 75 kg

kumite

Martin Luong- vítěz světového poháru ve Švédsku a úspěšná lovosická skupina závodníků.

V akci lovosický Zeman při kata, Bačák při kumite a nudlové orgie dua Luong

Na Bedně Míra Bačák a Patrik Zeman s Honzou FIscherem.

Úspěšný Karel Hung a tým dorostenců Lhotský-Jež-Týle-Jančík.

"Čína " vítěz!!

Vojtěch Jež vítěz kumite kadetů

úspěšné kumite české výpravy SKR SU ve Švédsku

Tým kadetů ve finále a body Vojty Ježe!

Mr.Asghar Keshwardoost chef organizátor OPEN KARATE WORLD SWEDEN a přítel českých karatistů

Pohár za "The Best Country" převzal za českou výpravu Josef Rajchert

Ve víně je pravda a pravda byla v 42 medailích!!!!!!!!!!!

Ivan Fíla - obětavý řidič společnosti Sport Bus.
Všechny potíže řeší s úsměvem.

Velmi významnou oporou ústeckého Shotokanu byla, Lucie Zbořilová závodnice SKMP Praha 8, která vybojovala pro barvy SKLR dvě prvenství v kumite juniorek a seniorek a navíc přispěla k vítězství ženského týmu.