15 medailí na NP SHIKON BUDOKAI

Ani o Velikonocích ústecký Shotokan Klub Rajchert Sport Union nezahálel. Patnáct závodníků s úspěchem startovalo na Národním poháru v karate, Shi Kon Budokai Česká republika a podařilo se jim vybojovat celkem 15 medailí.

Mezi mladšími žáky, v kata shotokan , vybojoval zlato Jan Fischer před druhým Martinem Luongem a třetím Vladislavem Kisem (všichni SKR SU Ústí n.L.) .

Mezi staršími žáky se dařilo Michalu Jarošovi , který konečně nalezl svou formu a ziskem stříbrné medaile potvrdil , že se s ním musí ve špičce kata počítat.

Další zlato ještě do výčtu úspěchů prvního dne turnaje v kata přidal dorostenec Petr Mudroch mezi dorostenci a bronz Petr Urban mezi muži.

Po té byla spuštěna disciplína „modelové situace“ , která co nejvíce přibližuje zápasové kombinace reálné sebeobraně. Ani zde úsilí závodníků SKR SU nevyšlo naprázdno. Mezi mladšími žáky své kombinace protlačili až na stříbrnou pozici Jirka Kaločai a Michal Hrubý. Na bratrance Luongovi , Romana a Martina , mezi staršími žáky, čekal pak bronz. Stejný kov si odvezli, mezi muži z modelových situací , Petři Urban a Mudroch.

Druhý den turnaje byl ve znamení kumite a dalšího medailového zisku. Vojtěch Jež s přehledem vyhrál kategorii dorostenců do 68 kg, rovněž tak jako Tomáš Pavlíček v mužích do 68 kg.

Ve starších žácích bodoval v kumite nad 50 kg Philipp Havlíček a mezi mladšími nad 30 kg , nováček v kumite Jiří Kaločai, bronzovou. Poslední stříbrnou a jednou bronzovou medailí uzavíral celkový stav „drahých kovů “ Karel Hung v kategorii mužů do 68 kg a kategorie Open.

„ Vyjeli jsme v netradičním termínu a i na netradiční disciplíny, abychom si zajistili nominace na M ČR v organizaci Shi Kon Budokai , která je oficiálním svazem v rámci České Unie Bojových Umění“, řekl ústecký šéftrenér Rajchert a dodal „bylo to příjemné zpestření přípravy pro mé žáky zejména v modelových situacích, které je velmi baví“.