Jež, Týle a Jelínek z ústeckého Shotokanu

Vicemistři republiky

Na Mistrovství České republiky v karate seniorů letošního roku startovalo ve sportovní hale Spolany Neratovice o tomto víkendu na 210 závodníků z 42 klubů celé republiky. Ústecká škola karate, Shotokan Klub Rajchert Sport Union zde měla také své zástupce.
V kata jednotlivců bojoval Petr Urban, v kata týmů družstvo Jelínek, Jež, Týle.

V disciplíně kumite nastupovali v kategorii do 60 kg K. Hung, do 65 kg P. Kumičík, do 70 kg M. Mego, nad 80 kg R. Paťcha a v ženách do 60 kg T.Dvořáková.

Největšího úspěchu dosáhli mladí „senioři“ V. Jež, J. Jelínek a J. Týle, když se probojovali v týmech kata až na druhé místo a stali se prvními vicemistry ČR.

Porazit je dokázali jen specialisté této disciplíny z SC Flair z Prahy. Dařilo se i Karlu Hungovi v kategorii mužů, kde je letošním nováčkem. Porazil na své cestě za  svým možným prvním titulem kariéry řadu závodníků, ale menší zkušenosti v takto exponované soutěži mu dovolili zisk pouze bronzové medaile.

„S výkonem Karla Hunga jsem velmi spokojen, protože naplnil cíle, které jsme si dali v přípravě,“ řekl šéftrenér klubu J. Rajchert.
„Dalším, pozitivním umístěním našich závodníků je čtvrté místo Terezy Dvořákové, která mezi ženami rovněž prožívá svou premiéru,“ řekl Petr Nechyba, pověřený vedením úseku kumite SKR SU a dodal: „Tereza měla velmi těžké soupeřky z řad reprezentace (Peceková, Hejduková), ale dokázala s nimi držet krok a bojovat. Chyběla vždy jen malá koncovka k výhře “.

Robert Paťcha „vyfasoval“ hned do prvního kola úřadujícího Mistra světa Jana Tučka z Havířova, ale i přes prohru mu byl dobrým soupeřem. V opravných zápasech se nedokázal prosadit a v boji o postup do třetího kola repasáže s Bauerem z Tišnova prohrál.
Škoda byla závodníka Miroslava Mega. V prvním kole si vedl dobře v duelu s Dvořákem ( KK Bruntál), ale byl zasažen do oka a tak v zájmu ochrany zdraví z dalších zápasů odstoupil.