Mezinárodní karate v Ústí nad Labem

Po úspěšném pořadatelství letošní NORTHBOHEMIE, pro dorost a dospělé v Ústí nad Labem tuto neděli uspořádal ústecký Shotokan Klub Rajchert Sport Union druhou letošní mezinárodní akci .

V Dobětické sportovní hale se utkalo 240 závodníků žákovských a dorosteneckých kategorií klubů České republiky s výběry sousedního Saska.

Zaplněná hala sledovala bohatě obsazené kategorie zejména mladších věkových kategorií.V mladších žácích ,v disciplíně kata startovalo 39 a starších dokonce 60 závodníků.Mezi mladšími vítězili závodníci SK Masopust z Bíliny a mezi staršími závodníci ústeckého SKR Sport Unionu a Sport Relaxu v České Lípy. Mezi dorostenci jasně přesvědčil svou vynikající formou domácí Jiří Týle , který si odnesl i palmu vítězství i v kumite a stal se tak nejúspěšnějším závodníkem turnaje s hlavní cenou ředitele soutěže. Po výhře v kata na předcházejícím turnaj Northbohemia v kata tak úspěšně uzavřel svou letošní kvalitní sezónu.

Strhující finále předvedl v kumite i stále se lepšící Philippe Havlíček , svěřenec trenéra Nechyby ( SKR SU), který ve finále porazil Svobodu z Kamury Ústí.
Mezi další úspěšné jistě patří i Karel Hung , který také vyhrál svou kategorii kumite do 60kg , když ve finále překonal oddílového kolegu Josefa Jančíka.V kumite dorostenek vybojovala zaslouženě zlatý pohár Ludmila Pavlíková z Autoškody Mladá Boleslav.

Dle názoru rozhodčích, měla proti ní stanout dobře technicky vybavená Machová z Kamury Ústí, ale neměla tu trochu závodního štěstí a tak po prohře s Dařinovou z SKR SU obsadila po repasáži třetí místo.

Nejsilněji obsazená kategorie žáků do 50 kg (15) připravila divákům velmi hezké , ale vyčerpávající boje.ve finále nakonec po třech vítězných zápasech stanul mladoboleslavský Ladislav Mareš, který porazil s přehledem Jakuba Formánka z Kamury Ústí.

Přehledem úspěšnosti klubů:
1. Shotokan Klub Rajchert SPORT UNION (6 - 6 - 12)
2. SPORT RELAX Česká Lípa (4 - 5 - 5)
3. Auto Škoda Ml.Boleslav (2 - 3 - 0)
4. KC Podbořany (2 - 2 - 0)

Pro velký zájem o tuto soutěž bude příští rok zařazena jako jeden ze soutěžních dnů při konání NORTHBOHEMIE , mezinárodního turnaje zařazeného do oficiálního soutěžního programu sezóny.