Ústecká NORTHBOHEMIA v karate úspěšně

I přes velký počet letošních soutěží, na domácí i evropské scéně karate, přijalo pozvání ústecké školy karate, Shotokan Klubu Rajchert Sport Union na 156 závodníků z 29 klubů České republiky, Švédska,Slovenska a Kypru.

Francouzská výprava se v předvečer konání omluvila pro povinný start na Pařížském šampionátu.Německá výprava díky svému věkovému složení závodního kádru dala přednost dalšímu víkendu pro start žáků na druhé mezinárodní akci v Ústí nad Labem , Ústeckém poháru mládeže , dne 16.11.

Jubilejní XXXV.ročník největší republikové soutěže v karate však přinesl i tak velmi zajímavé duely ve všech kategoriích.

Nejúspěšnějším závodníkem turnaje se stal reprezentant České republiky, hájící na turnaji Northbohemia barvy Baníku Havířov, Jan Tuček.

Nejenže zvítězil ve své kategorii kumite nad 80 kg , ale poradil si i se svými soupeři v kategorii bez rozdílu hmotnosti , kde s přehledem zvítězil.

Jako nejúspěšnější závodník turnaje byl vyhlášen nejen za tyto výsledky , ale také za úspěch nejcennější a to prvenství v kumite družstev .Obdržel nejen finanční bonus pořadatele , ale i certifikát hotelů Orea na bezplatný víkendový pobyt dvou osob v libovolném hotelu.

V disciplíně kata se nejvíce dařilo střídavě zástupcům Sport Clubu Flair a SK Kesl ryu Praha , kteří si odnesli po dvou prvenstvích. Veterány pak v kata kategorie nad 40 let / jediná soutěž tohoto druhu v republice / vybojoval Peter Anderson ze Švédska. Druhý skončil Českolipský Josef Polák.

Tradičně nejdramatičtějším duelem turnaje bylo finále kumite družstev.V mužích se o „palmu vítězství“ potkal Baník Havířov s domácím SKR Sport Union. I přes velkou bojovnost se domácím Ústečanům nepodařilo Baník porazit a tak obsadili stříbrnou příčku. Nedařilo se ani osvědčenému Janu Kalamenovi, na kterého družstvo spoléhalo.V ženách si prvenství vybojovaly ženy v barvách Českých Budějovic ve složení Peceková, Piskačová a Hejduková.Ve finále porazily Shotokan Liberec.

Z pořádajícího klubu exceloval v kumite dorostu talentovaný Jiří Týle, který s přehledem vyhrál kategorii nad 60 kg a přidal ještě stříbro z kata dorostu , kde jej porazil jen , jeho stálý rival, Jakub Tesárek

Ze Sport clubu Flair Praha ( třetí skončili Jan Jelínek z SKR SU Ústí n.L a J.Jarolím ze Shotokan Liberec). V kumite veteránů zvítězil Miloš Vrzal (Kamura Ústí n.L.) nad druhým Ladislavem Kovářem (SK MP Praha 8 ) a třetí příčky patřily Karlu Jedličkovi(KOBU Mladá Boleslav) a Robertu Paťchovi ( SKR SU Ústí n.L.).

Ze zahraničních klubů si nejlépe vedlo Trenčínské Laugaricio, trenéra Hajmacha , které si odvezlo dva zlaté poháry a to za prvenství v kumite žen do 53 kg - Alena Murková a kumite dorostenců do 60 kg Štefan Vazovan.

4.Shotokan Liberec 6x

Turnaj měl velmi dobrý průběh časového harmonogramu a atmosféru hodnou těchto velkých turnajů.

Další, XXVI.ročník poháru Northbohemia, je naplánován na termín 6. - 7. 1.2004, kdy soutěž bude nově dvoudenní s účastí mezinárodních startujících v kategoriích žactva, dorostu a seniorů.

Nejúspěšnější závodník Jan TUČEK Baník Havířov 3 x zlatá medalie.