Kis šampionem karate

Mezinárodní 10. turnaj v karate, Postojna Open ve Slovinsku, byl dalším vystoupením mladých ústeckých karatistů. V přípravě na nadcházející MS v Liberci se zde prověřovala řada závodníků. „Do soubojů, jak v kata, tak i kumite, jsme nasadili nejen zkušené závodníky, ale zejména i druhou vlnu soutěžících z přípravných skupin mládeže“, vysvětlil start více než třiceti soutěžících šéftrenér SKR Sport Union Josef Rajchert. Soutěž na šesti tatami zaznamenala účast 787 závodníků z dvanácti států jako Itálie, Chorvatska, Slovinska, Slovenska, Holandska, Německa, Rakouska, Srbska, Maďarska a dalších. V disciplíně kata žen se vedlo Petře Halamové, které se podařilo vybojovat bronzovou medaili. O postup do finále jí připravila sporným výsledkem 2:3 německá závodnice Berner. Další bronzovou medaili, ve stejné disciplíně, vybojoval mladý Petr Marschall. V kategorii kadetů do 15 let i on byl připraven o postup do finále jednou prohrou s pozdějším vítězem Mujdžičem ze Slovinska. V disciplíně kata ještě svými výsledky, i když ne medailovými, zaznamenali úspěch D. Bázler, J. Vavřička, M. Petrák, L. M. Husáková nebo E. Kváčová. Většího úspěchu však ústecká výprava dosáhla v disciplíně kumite. Až na vrchol se probojoval, v kategorii juniorů do 55 kg, Vladislav Kis, který má v letošní sezoně vynikající formu (Mistr ČR v kumite). Druhé místo mezi juniorkami nad 59 kg vybojovala Šárka Burýšková.
„Naší juniorce se tentokráte dařilo, dokázala bodovat vstřícnými technikami a vystříhala se kopů, které jí v minulosti zradily. Pouhé jedno zaváhání v protiútoku jí však připravilo o zasloužené prvenství“, komentoval výkon závodnice doprovázející kouč Tvrdík. Disciplína kumite pak byla žní už jen bronzových medailí. Zuzana Teufelová startující rovněž v kategorii juniorek nad 59 kg se nedokázala plně adaptovat na start soutěže a nesedla jí ani její soupeřka. Nutno však podotknout, že při prohře 0:5 dokázala zápas ještě obrátit v remízu 5:5, ale závěr patřil soupeřce a Teufelové čtvrté místo. Třetí místa naopak vybojovali Marek Nemejta (st. žáci +50 kg), Marek Lambora (kadet -70 kg), Jakub Vavřička (st. ž. - 40 kg, Miroslav Boguský (v Open i váze do 84 kg), Kateřina Střímelská (seniorka -60 kg). Medailový zisk doplnil i tým žen v kumite družstev druhým místem, kdy za SKR soutěžily hostující závodnice KK Dvůr Králové.
Celkem se podařilo českému týmu závodníků vybojovat 11 medailí a umístit se v žebříčku 55 startujících klubů na úžasném osmém místě. Do soutěže tentokráte nezasáhli zraněný Hung, soustředící se na start na nadcházející MS v Liberci a Pavlíček, který má individuální trénink.