Husáková a Tran talenty karate

Tradiční Májový pohár nadějí, pro začínající závodníky do 14 let a Národní pohár ČR dorostu a juniorů, hostila tuto sobotu opět lovosická sportvoní hala Chemik.
Osvědčený organizátorský tým SKR Sport Unionu zde připravil nejen premiérový soutěžní start dětí od 6 let ,ale i postupovou soutěž na M ČR dalších mládežnických kategorií.
Jak řekla místostarostka města Lovosic Vladímíra Nováková (zastupující záštitu vedení města Lovosic): „Karate si i v našem městě našlo své pevné místo mezi ostatními sporty “.
Z pořadatelského klubu ústeckých a lovosických středisek se v bojových sestavách kata mezi dívkami do 8 let nejlépe dařilo Magdaleně Lauře Husákové (lovosické středisko SKR SU), která se probojovala startovním polem až do finále, kde našla přemožitelku pouze v Brejchové z Neratovic. Velké nasazení i touhu po vítězství jí jistě záviděli i zkušenější závodníci. Její druhé místo je jasným signálem rodící se nové závodnice. Rozhodnutím rozhodčích byla nakonec právě ona vyhlášena jako TOP závodnice a talent turnaje mezi dívkami.
Dalším úspěšným závodníkem v kata byl ústecký Patrik Tran, který v kategorii žáků do 10 let nenašel přemožitele a mezi 17 startujícími vybojoval zlato. I on se stal nakonec držitelem poháru TOP závodníka turnaje mezi chlapci.
Dnes již, mezi mladšími žákyněmi „ostřílená“ Hana Endlerová ani tentokráte nezaváhala a i když přenechala své loňské označení TOP závodnice Husákové, vybojovala mezi žákyněmi do 10 let opět zlato.
Pěkným výkonem, mezi žákyněmi 6. kyu, se tentokráte předvedla i ústecká Elizabeth Hypiusová, která po konzultaci s trenérem zvolila konečně správný postup přii cvičení svých sestav.
„Dohodli jsme se, po neúspěchu ve Slovinsku, na nové strategii a vyplatilo se“, komentoval její úspěšný výkon trenér Rajchert.
Určitým milým překvapením bylo vítězství malé Karolíny Nývltové, která zvítězila mezi žákyněmi do 14 let se žlutými pásky nad daleko vyspělejšími závodnicemi.
Dalším zlatem v kata žáků 6. kyu se od soboty může pyšnit také ústecký André Mašek. Zcela excelentním výkonem porážel v tento den jednoho soupeře za druhým a čistým zacvičením kata i ve finále neodolal 3:0 ani jeho klubový kolega Kristián Hnízdil. Třetí místa pak obasdili, rovněž z SKR SU, M. Škultéty a D. Vorlický.
Řadu medailí posbíral ústecko lovosický klub i v kumite, kde se zaskvěl zejména, letos velmi dobře připravený a úspěšný, Vladislav Kis. V kategorii NP juniorů do 61 kg vybojoval zlato.
„Celkově jsme nasbírali největší počet medailí (7-9-10) a i když jsme byli účastí trochu pod normálem (startovalo "jen" 180 závodníků z důvodu škol v přírodě a souběžného MS v Liberci, které si nechal ujít málokdo), jsem spokojen“, řekl o soutěži její ředitel Josef Rajchert.

Umístění závodníků:
zlaté medaile v kata:
P. Tran, H. Endlerová, K. Nývltová, A. Mašek, E. Hypiusová
zlaté medaile v kumite:
M. Nemejta a V. Kis
stříbrné medaile:
L. M. Husáková, D. Hoskovec, B. Válek, N. Prosová, K. Hnízdil, Š. Puchernová, A. Mašek (kumite), M. Škultéty (kumite) a P. Thieme (kumite)
bronzové mdaile:
M. Holub, D. Vorlický, M Škultéty, P. Marschall, E. Kváčová, K. Hnízdil (kumite), D. Vorlický (kumite), P. Marschall (kumite), M. Nemejta (kumite) a P. Zeman (kumite).

„Soutěž měla hladký průběh, a tak se řada závodníků ještě jela podívat na MS do Liberce, kde jsme měli svá "želízka v ohni“, okomentovala úspěšnou soutěž trenérka mládeže Horváthová, která neskrývala nadšení nad výkonem zejména nejmenších závodníků.

Májový pohár, v záštitě města Lovosic, zahájila místostarostka Vladimíra Nováková.