Druhé kolo ÚRP přineslo SKR Sport Union skutečné medailové žně.  8 – 12 - 10

„Do soutěže jsme postavili skoro celou naší mládež s medailovým očekáváním a naše představy se naplnily“, říká trenérka pro kata Marie Horváthová.
V první disciplíně, kterou kata tradičně na soutěžích Ústeckého krajského svazu karate je, nastupovali mladší žáci s nižšími technickými stupni v počtu 35 soutěžících. Rozděleni do dvou skupin pak bojovali o medaile na dvou tatami. Nejlépe se vedlo Davidu Bázlerovi a Dennymu Kulichovi. Bázler se propracoval po několika vítězstvích až do finále, kde podlehl pouze Bohmemu z Keiko ryu Kladno. Kulich si odvezl třetí místo.
Dařilo se i Vojtěchu Tonárovi v kategorii starších žáků 8.-7. kyu, kdy se konečně projevila jeho tréninková příprava se zaměřením na dlouhé techniky. Mezi 25 startujícími ve finále porazil i klubového kolegu B. Válka. Třetí místa pak obsazovali rovněž závodníci Shotokan Klubu Rajchert Sport Union, Hajný a Tran.
Kvalitní konkurenci našel ve finálovém duelu, rovněž nabité kategorie mladších žáků ČSKe, Petr Podrábský. Byla jí osoba zkušenějšího Matěje Říhy z Liberce, který si nenechal konečné vítězství ve finále vzít. Podrábský však nezahálel ani v kumite, kde vybojoval rovněž druhé místo. Tam se liberecký Říha zatím neodvažuje.
Mezi nové tváře se zařadila svým úspěšným vystoupením i mladá Magdalena Laura Husáková z lovosického střediska. V kata nejmenších (15 soutěžících) porazila několik soupeřek a nakonec obsadila třetí místo.
Jasným vítězem kategorie starších žáků (21 startujících) se stal Jakub Vavřička, když nenašel ve svém postupu žádného přemožitele a jasně vybojoval zlato. Stejným kovem se mohla těšit i talentovaná Hana Endlerová, která v konečném finále porazila i Morávkovou z Keikoryu Kladno.
Překvapením ve smyslu prohry však bylo vystoupení Elišky Kváčové, která byla v postupu do finále překvapivě poražena Žubretovskou z ústecké Kamury.
„Nedala jsem do toho všechno, protože jsem neměla natrénováno kvůli nemoci, jinak bych nemohla prohrát“, komentovala své vystoupení proti slabší závodnici Kváčová.
Stříbro si naopak vybojovala mezi ženami současná cvičící trenérka mládeže Petra Halamová, která start na ÚRP brala jako další součást své přípravy na nadcházející MS v Liberci.
Disciplína kata tak vynesla v jednotlivcích ústeckému Shotokanu na 18 medailí! Z toho 4 zlaté.
Kumite, které navazovalo na dopolední program, obsazoval rovněž ústecký klub v kategoriích zejména žactva. Starší měli před nadcházející velkou GP v Hradci Králové kondiční přestávku.
V kategorii žáků se medailově prosadili prvními místy Jakub Vavřička (-45 kg), Lukáš Kubín (-60 kg bez soupeře) a Marek Nemejta (-63 kg), se stříbry Petr Podrábský (-30 kg), Kristián Hnízdil (-35 kg), Kateřina Procházková (+35 kg), Matěj Škultéty, který nešťastným kontaktem přišel i o stoličku (vyloučení soupeře), Lukáš Kubín (-52 kg) a Patrik Zeman (+76 kg).
Třetí místa v kumite patřila M. Višňovskému (-45 kg) a P. Marschallovi (-70 kg). Celkově si tedy SKR Sport Union „pořídil“ ke katám i 12 medailí z kumite.
Stal se tak nejúspěšnějším účastníkem soutěže (8-12-10), před druhým KK Krupka (9-2-1) a třetí Kamura ryu Ústí nad Labem (6-7-5).
„Naše mladá generace začíná plnit mé představy a je to zejména díky cílevědomé práci našich trenérů, kterým patří můj dík“, hodnotil medailový zisk svých úspěšných závodníků šéftrenér Rajchert a dodal: „sezóna je v plném proudu. Čeká nás start na prestižní GOP Hradec Králové, vystoupení na mezinárodním turnaji ve Slovinsku, reprezentace ČR na MS v Liberci a pořadatelství Májového poháru nadějí v Lovosicích“, shrnul závěrem vedoucí úspěšného ústeckého klubu aktivity na měsíc květen.